UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Seniorzy w niedzielę o godzinie 16.00 podejmować będą LZS Godziesze z którymi ostatnio mierzyli się ... osiemnaście lat temu. 

Historia spotkań Gromu z LZS Godziesze jest bardzo skromna jak i odległa bo miała miejsce 18 lat temu. 
18 sierpnia 2000 roku w Golinie Grom po awansie z B klasy debiutował w A klasie, a pierwszym rywalem był zespół z Godziesz.  Mecz dostarczył wielu emocji zgromadzonym widzom, po 12 minutach goliniacy prowadzili już 2-0 po golach  po pierwszych bramkach Gromu w A klasie zdobytych przez Sebastiana Waszkiewicza i Arkadiusza Kowalczyka.  Jednak ambitni goście doprowadzili do remisu i dopiero gol w końcówce spotkania nominalnego bramkarza tym razem grającego w ataku Mariusza Zbawionego ustalił rezultat na 3-2. Był to początek znakomitej serii naszej drużyny 6 zwycięstw z rzędu i rewelacyjnej rundy jesiennej w wykonaniu naszej drużyny.. Warto przypomnieć ówczesny skład Gromu: Gruchot- A. Mikołajczak, Tomaszewski, M.Cyfert, L. Michalak, -Maniak, Fryda, A. Cyfert, Waszkiewicz (85 Kulka) A. Kowalczyk, Florkowski (46 Zbawiony) Trener P. Kowalczyk.
Rewanż był meczem inauguracji rundy wiosennej 2001 rozegrany 18 marca na ciężkim boisku w Brzezinach gdzie Grom zdeklasował gospodarzy aż 7-1 po 3 golach Adama Kucińskiego dla którego był to oficjalny ligowy debiut w Gromie oraz po golach Arkadiusza Kowalczyka, Sebastiana  Waszkiewicza, Leszka Michalaka i Adama Mikołajczaka. W spotkaniu tym również zaliczył oficjalny ligowy debiut nieodżałowany  Tomasz Michalak w dniu swoich 16 urodzin w 82 minucie meczu zmienił  Waszkiewicza. 
 
Tak więc niedzielny pojedynek będzie dopiero trzecią rywalizacją w historii tych zespołów.
 
W pierwszych dwóch kolejkach tego sezonu nasi najbliżsi rywale ulegli na wyjeździe Gladiatorom Pieruszyce 1:3 oraz w emocjonującym spotkaniu u siebie Szczytowi Szczytniki 4:5
Przypomnijmy że nasz zespół zaliczył udany początek wygrywając 7:2 z Sokołami Droszew i 2:0 z Żakami Taczanów.
Trener oraz piłkarze zapowiadają że podejdą bardzo skoncentrowani do meczu i walczyć będą o kolejny dobry wynik.
Mecz z Godzieszami będzie pierwszym z serii trzech z rzędu, które Grom rozegra w roli gospodarza w najbliższych kolejkach kolejno z LZS Godziesze, Czarnymi Dobrzyca, RKS Radliczyce. (Na prośbę zespołu z Dobrzycy , mecz w tej rundzie z tym zespołem odbędzie się w Golinie)
 
Zapraszamy kibiców obu zespołów, emocji jak zawsze nie zabraknie.
 
Pełen zestaw III kolejki A klasy 02.09.2018
 
11.00 Jaskiniowiec Rajsko - Żaki Taczanów
11.00 Szczyt Szczytniki - Czarni Dobrzyca
11.00 Ogniwo Łąkociny - Sokoły Droszew
12.00 LKS II Gołuchów - KS Koscielna Wieś
14.00 Prosna Chocz - Pelikan Nowy Karolew
16.00 Gladiatorzy Pieruszyce - RKS Radliczyce
16.00 Grom Golina - LZS Godziesze
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież