Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Podsumowujemy dziewiątą kolejkę A klasy oraz występy zespołów Gromu.

W niedzielę odbyła się dziewiąta kolejka rundy jesiennej kaliskiej A klasy.

Dotychczasowy lider Gladiatorzy Pieruszyce uległ w Golinie drużynie Gromu 1:3 (1:3) Tym samym została przerwana passa siedmiu zwycięstw z rzędu drużyny z Pieruszyc. a Grom zrównał się punktami z Gladiatorami.

Liderem zostało Ogniwo Łąkociny  które bez większych problemów pokonało Prosnę Chocz 5:1 (3:0) Hatrrickirm popisał się Jakub Kłobusek, który z dorobkiem 15 bramek jest liderem tabeli strzelców, wyprzedzając o jedno trafienie Krzysztofa Potarzyckiego z Gromu. Ogniwo w tym tygodniu zwiększyło swoją przewagę gdyż dostało walkowera za przegrany mecz z RKS Radliczyce z siódmej kolejki gdyż w zespole z Radliczyc grał zawodnik nie z tego klubu. Wynik z boiska 4:5 zweryfikowano na 4:0 i Ogniwo z kompletem punktów przewodzi w tabeli.

Na miejscu drugim znajduje się LKS II Gołuchów, który w tej kolejce pokonał na wyjeździe Jaskiniowca Rajsko 2:0 (1:0) zdobywając decydującą bramkę w drugiej połowie z rzuty karnego.

Miejsce trzecie na podium zajmują Czarni Dobrzyca którzy tym razem pokonali w Godzieszach tamtejszy LZS 3:2 chociaż to miejscowi prowadzili 2:0 to Czarni zdołali najpierw odrobić straty a następnie zdobyć zwycięską bramkę.

Grom zajmuje czwarte ,a Gladiatorzy piąte miejsce i te pięć zespołów zdobyło kilku punktową przewagę nad pozostałymi zespołami. W grupie pościgowej najwyżej jest Szczyt Szczytniki, który pokonał Pelikana Nowy Karolew 5:1. Co ciekawe do przerwy prowadzili goście , którzy jeszcze w tym sezonie nie zdobyli nawet punktu, lecz po zmianie stron Szczyt aż pięć razy tafił do siatki i niespodzianki nie było.

W innych spotkaniach zespołów z drugiej połowy tabeli wygrywali gospodarze. Żaki Taczanów w najniższych rozmiarach 1:0 pokonały RKS Radliczyce , natomiast Sokoły Droszew pewnie 4:1 zwyciężyły KS Kościelną Wieś.

KOMPLET WYNIKÓW IX KOLEJKI A KLASY

GROM GOLINA - GLADIATORZY PIERUSZYCE 3:1 (3:1)

OGNIWO ŁĄKOCINY - PROSNA CHOCZ 5:1 (3:0)

JASKINIOWIEC RAJSKO - LKS II GOŁUCHÓW 0:2 (0:1)

LZS GODZIESZE - CZARNI DOBRZYCA 2:3 (2:1)

SZCZYT SZCZYTNIKI - PELIKAN NOWY KAROLEW 5:1 (0:1)

ŻAKI TACZANÓW - RKS RADLICZYCE 1:0 (0:0)

SOKOŁY DROSZEW - KS KOŚCIELNA WIEŚ 4:1 (2:0)

TABELA PO IX KOLEJCE

M. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bz. Bs. Z. R. P. Bz. Bs. Z. R. P. Bz. Bs. P. Z-R-P Br.

żródło JarderSport

Wszystkie zespoły Gromu Golina rozgrywające swoje mecze w tej kolejce mierzyły się z Gladiatorami Pieruszyce. Bilans spotkań jest 2:1 dla Gromu Golina

SENIORZY GROM GOLINA - GLADIATORZY PIERUSZYCE 3:1

MŁODZIKI GROM GOLINA - GLADIATORZY PIERUSZYCE 3:0

ORLIKI GROM GOLINA - GLADIATORZY PIERUSZYCE 2:5

opisy spotkań w artykułach na stronie Gromu.