Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

W niedzielę seniorzy udadzą się na najdalszy wyjazd w tym sezonie do Błaszek w województwie  łódzkim.

Szczyt Szczytniki swoje mecze rozgrywa w Błaszkach oddalonych ponad 80 km od Goliny. Na początek historia spotkań z zespołem ze Szczytnik.

Szczyt Szczytniki to rywal z którym dopiero od niedawna przychodzi nam się mierzyć na ligowych boiskach jednak nie są to spotkania które szczególnie mile wspominamy. Na cztery dotychczasowe rozegrane spotkania ponieśliśmy 3 porażki w tym dwie w doliczonym czasie gry.
Do pierwszego spotkania doszło 30 sierpnia 2015 w Golinie w drugiej kolejce sezonu Grom po porażce w derbach w Cielczy 2-4 był bardzo zmotywowany do zdobycia pierwszych punktów. Niestety mecz od początku nie układał się po naszej myśli po 20 minutach przegrywaliśmy już 0-2 dopiero kontaktowy gol Marcina Szymkowiaka w 39 min ustalił wynik do przerwy. Po przerwie Adam Skałecki doprowadza do remisu w 53 min i mecz zaczyna się praktycznie od nowa. Goście jednak znowu wychodzą na prowadzenie w 60 min. na 3-3 wyrównuje dopiero co wprowadzony do gry Michał Bryll w 73 minucie. Grom rzucił wszystko na jedną szale chcąc zgarnąć komplet punktów nadziewając się na kontrę w 93 minucie i ponosząc porażkę w szalonym meczu 3-4. Warto przypomnieć skład Gromu; B.Podogrodzki-Ł.Gożdziaszek, Gładczak, Sz.Bryll, A. Podogrodzki Jelak (56' Matuszak) Lis, (60'B.Skałecki) Sz.Podogrodzki ,J. Szymkowiak, A.Skałecki (70 Michał Bryll) M.Szymkowiak (83 A. Kowalczyk). Trener Sebastian Waszkiewicz.
Rewanż rozegrano 3 kwietnia 2016 roku w Szczytnikach gdzie gospodarze rozgromili naszych piłkarzy gładko 4-0 grających dodatkowo w osłabieniu po dwóch zółtych kartkach Michała Brylla. Szczyt był zresztą w tamtym sezonie czołową drużyna zajmując 2 lokatę w tabeli premiowaną awansem do klasy okręgowej.
Na kolejny mecz musieliśmy poczekać ponad rok. Po jednym sezonie w klasie okręgowej nasi rywale zaliczyli spadek z powrotem do A klasy i 10 września 2017 roku pojawili się na boisku w Golinie. Grom tym razem srogo się zemścił odnosząc pierwsze i do tej pory jedyne zwycięstwo 5-0 po dwóch golach Potarzyckiego oraz golu Nowickiego, Wachowiaka i Sobczaka z karnego. Na wiosnę bieżącego roku tym razem na boisku w dalekich Błaszkach znowu pechowo przegrywamy po golu w doliczonym czasie 1-2 mimo że to my wyszliśmy na prowadzenie po golu Jakuba Nowickiego w 56 min. Jak widać bilans mamy bardzo kiepskim z niedzielnym rywalem 1 zwycięstwo 3 porażki bramki 9-10 czas odwrócić złą passe.
 W obecnym sezonie nasz najbliższy rywal w dziewięciu spotkaniach odniósł cztery zwycięstwa, trzy razy przegrywając i dwa razy remisując. W ostatnich dwóch kolejkach Szczyt uległ 1:2 w Pieruszycach a przed tygodniem w roli gospodarza pokonał ostatni zespół w tabeli Pelikan Nowy Karolew 5:1. Szczyt z dorobkiem 14 punktów zajmuje 6 miejsce.
Grom zajmuje miejsce 4 mając siedem punktów więcej I tracąc tylko punkt do drugiego miejsca w tabeli.
Początek meczu w niedzielę w Błaszkach o godzinie 11.00

Z zespołów młodzieżowych Gromu na ligowym placu zobaczymy Młodzików oraz Orliki
Młodziki w sobotę w ostatniej kolejce rozgrywek młodzika starszego udadzą  się do Cielczy gdzie rozegrają  spotkanie z miejscowym LZS  nasza drużyna w tej rundzie straciła tylko trzy punkty i zajmuje drugie miejsce.

Orliki rozegrają także ostatnie spotkanie ligowe, tym razem w poniedziałek zmierzą się w Żerkowie z tamtejszym GKS, który przewodzi w tabeli.
 Relacje ze spotkań będzie można przeczytać na na naszej stronie klubowej. Zapraszamy

SENIORZY:  SZCZYT SZCZYTNIKI - GROM GOLINA  NIEDZIELA 21.10.2018 GODZINA 11.00  W BŁASZKACH
 MŁODZIKI:  LZS CIELCZA - GROM GOLINA   SOBOTA 20.10.2018 GODZINA 13.00