UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Koniec roku , a więc przypominamy jak minął i w jakie ważne wydarzenia obfitował rok 2018. Na początek pierwsze półrocze.

STYCZEŃ

Do treningów wrócili seniorzy którzy przygotowywali się do rundy wiosennej sezonu 2017/18. Zajęcia odbywały sie w sali i w terenie, a głównym celem było budowanie fundamentów motorycznych.

Zespoły młodzieżowe także doskonaliły swoje umiejętności oraz rozgrywały gry kontrolne na hali. Żaki miały możliwość sprawdzenia się z zespołem z Mazowsza FC Komorów z którym wygrały 10-2.

W styczniu do trzeciej ligi do Jaroty został wypożyczony Marcin Szymkowiak, który w rundzie wiosennej grał na tym poziomie rozgrywek.

Pierwszy turniej wówczas rozegrały także Orliki zajmując trzecie miejsce w Pępowie przegrywając tylko jeden pojedynek rzutami karnymi w półfinale.

LUTY

Ten miesiąc rozpoczął się od turnieju młodzików w Pępowie gdzie nasz zespół zajął piąte miejsce.

Pierwszy sparing w roku rozegrali seniorzy którzy na boisku w Jarocinie pokonali 4:0 Lwa Pogorzele wówczas lidera leszczyńskiej A klasy.

W plebiscycie na najpopularniejszego sportowca organizowanym przez Gazetę Jarocińską zgłoszony został kapitan Gromu Piotr Ziętek, który dotarł do finału konkursu.

W drugiej grze kontrolnej seniorzy w Ostrowie pokonali Ogniwo Łąkociny 3:1, które wówczas było w B klasie , ale walczyło o awans jak się później okazało bardzo udanie. Kilka dni później w trzeciej grze kontrolnej w lutym seniorzy na sztucznym boisku w Jarocinie zremisowali z GKS  Zerków 1:1

Podczas ferii trenerzy grup młodzieżowych zorganizowali obóz dochodzeniowy podczas którego młodzi gracze doskonalili swoje umiejętności ale także uczestniczyli w różnych atrakcjach nie tylko sportowych.

MARZEC

Marzec rozpoczął się od wypożyczenia do zespołów seniorów Pawła Maciejewskiego bramkarza z Gladiatorów Pieruszyce. W poprzedniej rundzie po wypożyczeniu Batrka Kubiaka do Koźmina , Grom miał tylko jednego bramkarza w seniorach Krzysia Antoniewicza.

W marcu działacze wraz z trenerami zorganizowali dla wszystkich młodych piłkarzy imprezę Gromowska rodzina podczas której mieli możliwość zaprezentowania się wszyscy zawodnicy Gromu, by także pokaz freestyllu. Nie zabrakło meczów rodziców w tym spotkanie pań.  

Seniorzy kontynuowali gry kontrolne przed nową rundą pokonując Spartę Orzechowo z konińskiej klasy okręgowej 3:0 a następnie po ciekawym meczu przegrali w Pleszewie z Raszkowianką Raszków 3:5.  W ostatniej grze kontrolnej przed ligą seniorzy pokonali na wyjeździe występujący w konińskiej A klasie zespół Orły Huta Łukomska 4:2 i zakończyli serię gier kontrolnych bilans 4-1-1

Żaki Gromu trenowane przez P. Kowalczyka zwyciężyły w turnieju w Koźminie pokonując zespoły z Jarocina , Krotoszyna i Koźmina. Nasz zespół pomimo że trenował na małej sali okazał się lepszy od pozostałych ekip.

Rozstrzygnięty został konkurs gazety Jarocińskiej na najpopularniejszego sportowca i trenera. Piotr Ziętek i trener Sebastian Waszkiewicz zajęli siódme miejsca w konkursie.

Swoje gry kontrolne na trawie rozpoczęły także zespoły młodzieżowe. Zespół Młodzików młodszych  w pierwszej grze pokonał w Krotoszynie tamtejszą Astrę 8:7 w kolejnych przegrał z Młodzikiem starszym Jaroty 0:6 oraz wygrał z młodzikiem starszym Astry 4:3 a w ostatnim sparingu przed ligą podopieczni Piotra Krysia pokonali 4:1 Gladiatorów Pieruszyce.

Także młodsze drużyny rozgrywały już gry kontrolne na trawie Żaki w pierwszej takiej grze pokonali GKS Jaraczewo 4:1

KWIECIEŃ

W kwietniu po kilkumiesięcznej przerwie wróciły rozgrywki ligowe. Co ciekawe jako pierwsi na boisko ligowe wybiegli Młodziki gdyż seniorzy w pierwszej kolejce pauzowali. Młodziki rozpoczęli rundę od wysokiej wygranej 6:0 z CKS Zbierski.  Dzień później ligową wiosnę rozpoczęli seniorzy od porażki w Ostrowie z OKS 0:2 po dwóch rzutach karnych.

Wychowanek Gromu Marcin Szymkowiak zadebiutował w III lidzie w spotkaniu Jaroty Jarocin z GKS Przodkowo.

Grom wiosną reprezentowały cztery zespoły młodzieżowe, po Młodzikach debiut wiosenny zanotowali także Orliki pokonując LZS Cielcza 3:0

W drugiej kolejce wiosennej Grom odniósł pierwszą wygraną pokonując na wyjeździe Jaskiniowca Rajsko 4:0,a pierwszą ligową bramkę w 2018 roku zdobył Krzysztof Potarzycki już w pierwszej minucie tego spotkania.

Kolejna ekipa tym razem Żaki rozpoczęła rozgrywki ligowe grając w formie turniejów a w pierwszym z nich w Kotlinie pokonali po 3:2 Błękitnych Kotlin oraz Czarnych Dobrzyca.

Kolejne tygodnie a w zasadzie weekendy obfitowały w spotkania ligowe Orliki w kwietniu pokonali w Żerkowie GKS 4:2 oraz GKS II Żerków 8:0 Młodziki w Raszkowie wygrali z Raszkowianką 1:0

Seniorzy Gromu w trzecim z rzędu wyjazdowym spotkaniu przegrali ze Szczytem Szczytniki 1:2 tracąc bramkę w ostatniej sekundzie meczu.

Pod koniec kwietnia odbył się finał pucharu Polski na szczeblu okręgu kaliskiego w którym na przeciwko siebie stanęli bracia Jakub i Marcin Szymkowiak wychowankowie Gromu reprezentujący LKS Gołuchów i Jarotę Jarocin. Puchar zdobył starszy z braci Jakub gdyż Gołuchów pokonał Jarotę 3:0

Miesiąc zakończył się pojedynkiem derbowym z WKS Witaszyce przegranym 1:2 po kontrowersyjnych decyzjach sędziego między innymi podyktowanym karnym a następnie odwołanym.

MAJ

Maj rozpoczął się od świątecznej wygranej seniorów z Czarnymi Dobrzyca 3:0 a tydzień później Grom pokonał na wyjeździe Gladiatorów Pieruszyce 3:2 zdobywając bramkę w doliczonym czasie gry po pięknym uderzeniu głową  Kamila Stasiaka.

Dobrą passę kontynuowały zespoły młodzieżowe. Orliki pokonali Antonio II Jarocin 8:4 i zremisowali APR Jarocin 2:2, Natomiast pierwszej porażki doznali Młodziki przegrywając w Kaliszu z Calisią 2:5 , jednak tydzień później wrócili na zwycięski szlak pokonując Gladiatorów Pieruszyce 6:0 a w Kaliszu pokonali Prosnę 2:1. W spotkaniu dwóch zespołów walczących o czołową lokatę Grom pokonał Antonio Jarocin 3:1

Nie miał szczęścia zespół seniorski Gromu w spotkaniach derbowych przed własną publicznością na wiosnę. Po kontrowersyjnej porażce z WKS Witaszyce , tym razem przegrali 0:1 z LZS Cielcza po rzucie karnym w doliczonym czasie gry.  Tydzień później seniorzy ponownie zdobyli trzy punkty na wyjeździe tym razem wygrywając z RKS Radliczyce 4:1 Maj natomiast zakończyli porażką 1:3 z Prosną Kalisz.

CZERWIEC

Czerwiec to koniec rozgrywek rundy wiosennej i sezonu 2017/18. Seniorzy w tym miesiącu przegrali 0:2 w Zbiersku z walczącym o klasę okręgową tamtejszym  CKS.

Także zespoły młodzieżowe kończyły spotkania ligowe. Zespół Młodzika który już miał zapewnione pierwsze miejsce w swoich rozgrywkach przegrał 0:2 z LZS Cielcza.

Ostatecznie Młodziki młodsze zajęły pierwsze miejsce w II lidze okręgu kaliskiego. Na podium rozgrywki kończyły także zespoły Orlików i Żaków.  Seniorzy uplasowali się na szóstym miejscu w kaliskiej A klasie.

W czerwcu odbyło sie także walne zebranie klubu na którym na kolejne lata prezesem został ponownie Tomasz Raźniak.

Szczegółowo o  wszystkich wyżej wymienionych wydarzeniach przeczytać można we wcześniejszych artykułach na naszej stronie. 

Wkrótce część druga podsumowania w której przypomnimy wydarzenia z okresu od lipca do grudnia. Zapraszamy.