UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Druga część podsumowania roku 2018, tym razem okres od lipca do grudnia.

LIPIEC

W lipcu wszystkie zespoły przygotowywały się do nowego sezonu 2018/2019 pilnie trenując oraz rozgrywając gry kontrolne. Do rozgrywek ligowych sezonu 2018/19  zgłoszone zostały zespoły seniorów, oraz młodzieżowe młodzik starszy, orlik i żak, ponadto trenuje grupa skrzat , która rozgrywa tylko turnieje i gry kontrolne.

W lipcu zawodnicy z drużyn młodzika i orlika uczestniczyli w obozie dochodzeniowym zorganizowanym przez klub. Oprócz zajęć piłkarskich brali udział także w zajęciach rekreacyjno - edukacyjnych.

Seniorzy w lipcu rozgrywali gry kontrolne. W pierwszej z nich zmierzyli się z Podbeskidziem Bielsko Biała w którym występowali juniorzy z centralnej ligi oraz zawodnicy rezerw pierwszoligowca.  Spotkanie wygrał zespół Podbeskidzia 5:1 (2:1) Dwa dni później w drugiej grze kontrolnej zremisowali z występującym w lidzie międzyokręgowej Białym Orłem Koźmin 4:4 W trzeciej grze sparingowej w lipcu Grom pokonał LAS Kuczków 3:2

Gry kontrolne w lipcu rozpoczęły także zespoły młodzieżowe. Trzy nasze ekipy miały możliwość sprawdzenia się z przebywającymi na obozie zespołami Sportingu Wrocław. Młodziki zwyciężyli 9:1 Orliki 10:4 a najmłodsza grupa Skrzaty przegrała 0:11

SIERPIEŃ

Sierpień rozpoczął się od ruchów transferowych. Nasi wychowankowie zostali wypożyczeni do klubów z wyższych lig. Marcin Szymkowiak do LKS Gołuchów a Bartek Kubiak do Piasta Kobylin. Do zespołu z Koźmina odszedł Patryk Bierła.

Seniorzy sierpień rozpoczęli od ostatnich gier kontrolnych w których pokonali solidnych rywali,  na wyjeździe Phytpoharm Klęka 2:1 a w Golinie Pogoń Książ 1:0 Udane gry kontrolne napawały optymizmem przed ligą bilans 3-1-1

Ciąg dalszy ruchów transferowych. Tym razem do klubu wrócili wychowankowie. Z wypożyczenia do LKS Gołuchów wrócił Jakub Szymkowiak a z juniorów Jaroty wrócili Kapcer Mizera i Patryk Mankiewicz. Grom pozyskał także braci Bartosza i Filipa Kornobisa, którzy poprzednio występowali w GKS Żerków oraz goliniaka Szymona Biadałę z Czarnych Dobrzyca.

Młodzież rozgrywała kolejne gry kontrolne z zespołami z innych części Polski. Orliki i Młodziki zmierzyli sie z rówieśnikami z Jutrzenki Bychlew z województwa łodzkiego. Orliki przegrały 1:4 , natomiast nasza najstarsza grupa Młodziki zwyciężyły 2:0

Tradycyjnie nasz klub zorganizował memoriał ku czci tragicznie zmarłego byłego piłkarza Gromu Tomka Michalaka. Była to już piętnasta edycja. W turnieju drużyn amatorskich zwyciężył zespół Mundurowy ,a w rozgrywkach młodzieżowych Astra Krotoszyn.

20 sierpnia rozpoczął się nowy sezon Na inauguracje rozgrywek ligowych seniorzy wysoko pokonali Sokoły Droszew  7:2 (2:1) pokazując akces do walki o czołowe lokaty. Pierwszą bramkę nowego sezonu zdobył kapitan Piotr Ziętek strzałem głową po rzucie rożnym. Gromowcy po efektownej wygranej zostali pierwszymi liderami tabeli.

Orliki rozegrały kolejny turniej tym razem w Koźminie gdzie zajęły trzecie miejsce.

W sierpniu seniorzy rozegrali jeszcze drugą kolejkę ligową w której w Taczanowie zwyciężyli 2:0

W ostatnich dniach sierpnia w jeden dzień aż trzy gry kontrolne rozegrały zespoły Gromu. Żaki i Orliki grały spotkania z Czarnymi Dobrzyca natomiast seniorzy w ramach treningu uzupełniającego  z Błękitnymi Kotlin.

WRZESIEŃ

 Wrzesień to miesiąc w którym wszystkie nasze zespoły oprócz treningów rozgrywały spotkania ligowe.

Seniorzy rozpoczęli miesiąc od trzeciej z rzędu wygranej tym razem gromiąc LZS Godziesze 7:1 (3:1) formą strzelecką błynął Krzysztof Potarzycki zdobywając cztery bramki, Tydzień później przyszedł "zimny prysznic"  i dotkliwa porażka z Czarnymi Dobrzyca 0:3 Przed meczem podziękowano za wieloletnie reprezentowanie barw klubu Arkadiuszowi Kowalczykowi który rozegrał największą ilość spotkań w historii klubu i zakończył swoją karierę. Zawodnicy wybiegli na rozgrzewkę w koszulkach "Marcin jesteśmy z Tobą" aby wesprzeć kontuzjowanego Marcina Brylla.

Udanie rozpoczęły nowy sezon zespoły młodzieżowe. Najstarsza grupa Młodzik Starszy (2006) na początek pokonała Unie Szymanowice 9:0 natomiast Orliki (2007) rozpoczęli od wygranej z Błękitnymi Kotlin 5:1 . Najmłodsza grupa Żaki (rozgrywki w ramach turniejów)  rozpoczęła od wygranej z Jaraczewem 9:2 i Cielczą 6:4

Kolejne tygodnie to spotkania ligowe. Młodziki najpierw odnieśli  zwyciestwo pokonując  Piast Czekanów 10:0 a tydzień później doznali jedynej porażki ulegając LKS Gołuchów 0:1 by ponownie gromiąc pokonać Prosnę Chocz 12:1

Orliki doznali każdej z możliwych sytuacji punktowych gdyż  zremisowali z Antonio Jarocin 3:3 pokonały Żaki Taczanów 3:1 i przegrali w Pleszewie 2:7

Żaki w kolejnym turnieju zremisowali z Cielczą 1:1 i pokonali Jaraczewo 4:1 a Skrzaty pokonały Cielczę 5:1 i zremisowały z Jaraczewem 1:1

Do kadry okręgowej powołanie otrzymał Adam Graliński z rocznika 2007

Po porażce z Dobrzycą seniorzy szybko się otrząsnęli i odnieśli we wrześniu jeszcze trzy wygrane z RKS Radliczyce 6:0 (1:0) i KS Koscielną Wsią na wyjeździe 3:1 (2:1) oraz z Prosną Chocz po zaciętej grze 3:2 (1:1) W dwóch ostatnich wygranych nasz zespół zdołał zwyciężać pomimo przegrywania na początku spotkania. Wrzesień seniorzy zakończyli na drugim miejscu w tabeli jednak aż trzy zespoły miały taki sam bilans punktowy a prowadził zespół z Pieruszyc.

PAŻDZIERNIK

Słaby początek miały nasze zespoły w tym miesiącu. Najpierw Żaki zremisowały z  Cielczą i przegrały z Jaraczewem w turnieju, natomiast seniorzy doznali wysokiej porażki z LKS II Gołuchów 0:4 (0:2) i spadli na piąte miejsce.

Udanie w kadrze okręgu kaliskiego wystąpiła Adam Graliński. Kadra KOZPN zwyciężyła w turnieju okręgów województwa wielkopolskiego , a Adam zdobył dwie bramki.

W drugi weekend października dwa zespoły mierzyły się w potyczkach ligowych z Gladiatorami Pieruszyce.  Młodziki zwyciężyli 3:0 , a seniorzy 3:1 tym samym bezpośrednio wyprzedzając rywali. 

Zespoły młodzieżowe zakończyły w październiku rozgrywki. Młodziki w ostatniej kolejce pokonali LZS Cielcza 4:0 a Orliki zremisowały w Żerkowie 3:3

Seniorzy po porażce na początku miesiąca w Gołuchowie dobrze wykonali pracę w kolejnych tygodniach pokonując kolejno Gladiatorów 3:1, po emocjonującym meczu  na wyjeździe Szczyt Szczytniki 3:2 natomiast w ostatni weekend października ustanowili rekord wygranej w historii pokonując 9:0  Pelikana Nowy Karolew. Dp przerwy wynik był 2:0, ale tradycyjnie w drugiej połowie nasz zespół dobrze się prezentował i zdobył jeszcze siedem bramek, Łupem bramkowym w historycznym meczu podzielili się Jakub Szymkowiak 3 i  Krzysztof Gładczak 3 razy trafiali do bramki a ponadto Miłosz Wachowiak, Bartosz Kornobis i Jakub Goździaszek. Grom wysoko wygrał pomimo że w tym meczu nie zagrał najlepszy strzelec e tej rundzie Krzysztof Potarzycki który az 17 razy trafiał do siatki rywali. Miesiac seniorzy zakończyli na trzecim miejscu.

LISTOPAD

Na placu boku został już tylko zespół seniorów. Młodzież zakończyła rozgrywki ligowe ale oczywiście pod czujnym okiem trenerów doskonaliła swoje umiejętności.

W tym miesiącu seniorzy rozegrali dwa spotkania. Najpierw pokonali w Golinie Jaskiniowca Rajsko 3:0 (2:0) zespół który zawsze dobrze się prezentuje. Natomiast w ostatniej kolejce mierzyli się z rewelacyjnym liderem Ogniwem Łąkociny, który wygrał wszystkie spotkania. Po zaciętym meczu zwyciężyli gospodarze 2:1 (1:0) Mecz był wyrównany jednak to miejscowi mieli w swoich szeregach skutecznego napastnika. 

Zakończyły się rozgrywki ligowe. Młodziki najstarsza grupa młodzieżowa zakończyła jesień na drugim miejscu w II lidze Młodzika Starszego KOZPN świetnym bilansem bramkowym 38:2. Doznając tylko jednej porażki i pięc razy zwyciężając.  Orliki w swojej grupie w stawce siedmiu zespołów zajmują miejsce czwarte mając po dwie wygrane porażki i remisy.  Natomiast seniorzy po rundzie jesiennej zakończyli rozgrywki na drugim miejscu z dorobkiem 30 punktów w 13 spotkaniach po 10 wygranych i 3 porażkach.

Koniec rozgrywek ligowych to oczywiście nie koniec pracy. Wszystkie zespoły trenowały nadal i rozwijały swoje umiejętności techniczno - taktyczne, natomiast trenerzy brali udział w szkoleniach między innymi Grassroots w Luboniu oraz Akademii Młodych Orłów. W ramach zajęć AMO pod okiem trenerów reprezentacji Polski trenowali także młodzi zawodnicy Gromu z zespołów młodzika i orlika.

W listopadzie ekipy młodzieżowe już rozpoczęły także udział w turniejach halowych. W Kotlinie na zaproszenie miejscowego klubu Błękitnych startowały trzy ekipy. Rocznik 2006 zajął trzecie miejsce , rocznik 2007 drugie a roczniki 2008-09 pierwsze miejsce.

Jeszcze w listopadzie mało miejsce ciekawe wydarzenie. W meczu sparingowym w Jarocinie w ramach konsultacji trenowała i  grała gry kontrolne kadra U 18 Polski. W spotkaniu przeciwko czwartoligowemu LKS Gołuchów reprezentacja zremisowała 1:1 , a bramkę dla Gołuchowa zdobył Marcin Szymkowiak wychowanek Gromu.

GRUDZIEŃ

Grudzień to kolejne treningi oraz gry w turniejach. Orliki zajęły trzecie miejsce w turnieju Jarocin Cup, chociaż nie stracili nawet bramki, ale w półfinale przegrali rzutami karnymi.  Także najmłodsza grupa złożona z roczników 2011-12 uczestniczyła w turnieju i w stawce dziesięciu zespołów zajęła piąte miejsce.

Za nami obfitujący w wydarzenia rok 2018 , właśnie rozpoczęty nowy rok zapewne także będzie bardzo interesujący. Zapraszamy sympatyków na mecze i wydarzenia organizowane przez nasz klub. Zapraszamy także chętnych do uprawiania w naszym klubie pięknej dyscypliny jaką jest piłka nożna z roczników 2006-2012 czy do zespołu seniorskiego. Dobrego roku !!!

O wszystkich wydarzeniach szczegółowo można poczytać we wcześniejszych artykułach na naszej stronie.