UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

W trzeciej grze kontrolnej Gromowcy pokonali Pogoń Książ 5:2 (1:2)

W kolejnym spotkaniu w ramach przygotowań Grom zmierzył się z występującą w poznańskiej A klasie Pogonią Książ. Mecz odbył się o godzinie niczym w europejskich pucharach bo w niedzielę o 20.30 Tradycyjnie pogoda nie była pobłażliwa gdyż tym razem padał deszcz jednak spotkanie było emocjonujące , obfitujące w sytuacje i bramki.

W pierwszej połowie Grom ponownie ćwiczył nowy system taktyczny i w porównaniu z poprzednim spotkaniem było widać że jest on coraz lepiej wykorzystywany. Co prawda już w początkowej fazie gry na skutek błędu w asekuracji Pogoń objęła prowadzenie po mocnym strzale z pola karnego, jednak w kolejnych minutach Gromowcy grali coraz lepiej tworząc przewagę w strefach boiska i doprowadzając do groźnych okazji. Wyrównanie padło po składnej akcji oskrzydlającej, a do siatki trafił Kamil Stasiak. Obie ekipy grały z zaangażowaniem starając się realizować własne zadania taktyczne. Grom miał kilka dobrych okazji w tym także stuprocentowe. Do siatki Pogoni mogli trafić Krzysztof Potarzycki, Bartosz Kornobis  czy Krzysztof Gładczak. Jednak to Pogoń ponownie objęła prowadzenie wykorzystując rzut karny po zagraniu ręką w polu karnym. Jeszcze przed przerwą mógł być ponownie remis jednak nasz zespół nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. 

Po zmianie stron Grom osiągnął przewagę , a przede wszystkim zagrał skutecznie. Nasz zespół przewyższał rywali pod względem przygotowania motorycznego. Do wyrównania doprowadził po uderzeniu z rzutu wolnego Adam Bryll.  Na prowadzenie Grom po strzale głową wyprowadził zawodnik testowany. Kolejne dwie bramki zdobyli napastnicy z zimną krwią wykorzystując dogodne sytuacje. Najpierw do siatki trafił Bartosz Kornobis, a wynik ustalił Szymon Biadała. Wynik mógł być jeszcze okazalszy jednak swoich okazji nie wykorzystał dobrze grający lecz nieskutecznie Potarzycki. 

Ostatecznie wynik meczu 5:2. Pogoń tradycyjnie okazała się solidnym rywalem prezentującym dobre wyszkolenie i grę taktyczną jednak w tym dniu Grom zasłużenie wygrał.

GROM GOLINA - POGOŃ KSIĄŻ 5:2 (1:2) niedziela 10.02 godz. 20.30 murawa sztuczna obiektu Jarocin Sport

0:1 5 min
1:1  Kamil Stasiak 23 min
1:2 37 min z rzutu karnego
2:2 Adam Bryll z rzutu wolnego 51 min
3:2 zawodnik testowany 63 min
4:2 Bartosz Kornobis 68 min
5:2 Szymon Biadała 83 min

GROM: P. Maciejewski (46 min K. Antoniewicz), zawodnik testowany (70 min F. Kornobis), M. Wachowiak (70 min M. Pluciński), R. Sobczak, P. Ziętek, A. Bryll (54 min P. Mankiewicz), F. Kornobis (30 min J. Nowicki), K. Gładczak, K. Potarzycki (80 min K. Radomski), K. Stasiak (54 min K. Mizera), B. Kornobis (70 min Sz. Biadała)

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież