Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Seniorzy Gromu pokonali Olimpię Poznań 4:1 (2:1)

W ostatniej grze kontrolnej przed rundą wiosenną Grom pokonał w Poznaniu występującą w poznańskiej klasie okręgowej Olimpię 4:1 (2:1)

Spotkanie odbyło się na sztucznej murawie i w pierwszych minutach groźniejsi byli gospodarze , gromowcy początkowo mieli problem z odpowiednim ustawieniem się i wyczuciem lotu piłki.  Najpierw po długim zagraniu z głębi pola w dogodnej sytuacji znalazł się napastnik, jednak bramkarz Maciejewski na raty złapał piłkę , chwilę później po rozegraniu z  rzutu rożnego blisko dojścia do piłki był gracz z Poznania. Gromowcy po dziesięciu minutach doszli do głosu i od razu stworzyli stuprocentowe okazje. Po koronkowej akcji rozpoczętej od Wachowiaka, Goździaszek bardzo dobrym  prostopadłym podaniem uruchomił Potarzyckiego, który precyzyjnie dośrodkował w pole karne , jednak z bliska piłkę nad poprzeczką przeniósł Gładczak.  W odpowiedzi gospodarze po błędzie Beceli doszli do sytuacji strzeleckiej , lecz strzał był niecelny.

Kolejne minuty to groźne sytuacje Gromu, najpierw po przejęciu piłki w wysokim pressingu Potarzycki nie trafił w sytuacji sam na sam, a po chwili w kolejnym pressingu Kornobis zamiast oddać strzał szukał podania. W 18 minucie Gromowcy objęli prowadzenie. Po faulu na Potarzyckim rzut wolny sprzed pola karnego wykonywał Goździaszek i po jego  precyzyjnym dośrodkowaniu głową bramkę zdobył Kamil Stasiak.  9 minut później był ponownie remis. Ładnym uderzeniem zza pola karnego pomocnik Olimpii pokonał Maciejewskiego.  Nasz zespół odzyskał prowadzenie w 38 minucie. Ponownie po wyprowadzeniu akcji od obrony , dobrze spełniający swoją rolę Goździaszek dograł do Potarzyckiego, który tym razem w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i pewnie pokonał bramkarza. Do przerwy wynik już się nie zmienił chociaż gospodarze w końcówce po błędzie w wyprowadzeniu piłki groźnie uderzali jednak na posterunku był Maciejewski. Grom też mógł podwyższyć wynik lecz precyzji w dośrodkowaniu zabrakło Gładczakowi. Do przerwy wynik 2:1

Po zmianie stron Gromowcy szybko podwyższyli wynik w niekonwencjonalny sposób, gdyż mocnym dośrodkowaniem bezpośrednio z rzutu rożnego bramkę zdobył Jakub Goździaszek. Druga połowa nie obfitowała już w sytuacje strzeleckie. Na bramkę Olimpii uderzali zza pola karnego Nowicki, Lis i Wachowiak jednak strzały były nieprecyzyjne, a uderzenie Gładczaka wybronił bramkarz. Na 4:1 podwyższył Szymon Biadała pewnie pokonując bramkarza lewą nogą, wykorzystując przejęcie piłki przez Olka Kubiaka. Olimpia w drugiej połowie grała do końca ambitnie jednak broniący w tej części Antoniewicz nie miał zbyt wiele pracy, głównie na przed polu. Jedyną groźną sytuacje w tej części miejscowi stworzyli po rzucie rożnym i błędzie w kryciu przez Kubiaka, ale strzał głową sprzed linii bramkowej odbił pewny punkt zespołu stoper Remigiusz Sobczak. Oprócz Sobczaka dobre spotkanie w formacji obronnej zaliczyli także Miłosz Wachowiak i Adam Bryll.

OLIMPIA POZNAŃ - GROM GOLINA 1:4 (1:2)

0:1 Kamil Stasiak głową po dośrodkowaniu Jakuba Goździaszka (18 min)