UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

W niedzielę rozpoczyna się runda wiosenna , przedstawiamy podsumowanie przygotowań zespołu seniorów.

Przygotowania do rundy wiosennej zespół seniorów rozpoczął na początku stycznia. Zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej na siłowni i w terenie, a następnie na orliku. Obecnie zawodnicy przygotowują się na obiektach klubowych. Zespół rozgrywał także gry kontrolne.

Ursus Warszawa JS  - Grom 2:1 (1:1)

Biały Orzeł Koźmin - Grom 3:1 (2:0)

Pogoń Książ - Grom 2:5 (2:1)

Sparta Orzechowo - Grom 2:1 (1:1)

Olimpia Poznań - Grom 1:4 (1:2)

W kadrze nie nastąpiły większe zmiany, w porównaniu z zakończeniem rundy jesiennej.  Żaden z zawodników nie opuścił zespołu. Do kadry dołączyli wypożyczony z GKS Żerków Marcin Jujka. Po kontuzji zgłoszony do rozgrywek ponownie został zgłoszony Łukasz Lis.

" Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęliśmy od zaplanowanych zajęć indywidualnych, które zawodnicy realizowali według przygotowanego planu oraz pracy nad elementami motorycznymi.  Pierwszy okres to tradycyjnie praca nad cechami wytrzymałości i siły. Im bliżej terminu ligi tym więcej było zajęć ukierunkowanych i specjalistycznych w których pracowaliśmy nad elementami  wytrzymałości szybkościowej , skoczności i szybkości, techniczno - taktycznymi. Tradycyjnie starałem się aby jak najwięcej ćwiczeń było z wykorzystaniem piłek gdyż uważam że to jest bardzo ważne. Obecnie pracujemy już nad elementami taktyczno - technicznymi.

Podczas przygotowań oczywiście rozgrywaliśmy gry kontrolne. Jak w każdym meczu graliśmy o korzystny wynik, ale w grach kontrolnych schodzi on na drugi plan, ważna jest wówczas realizacja założeń zarówno motorycznych jak i taktycznych. W grach kontrolnych ćwiczyliśmy nowe warianty taktyczne, tak aby w lidze móc być bardziej elastycznym i mieć więcej możliwości reagowania na sytuacje meczowe. Zawodnicy rzetelnie podchodzili do pracy treningowej, większość z nich miała dobrą frekwencję. Działacze stworzyli nam dobre warunki do pracy mieliśmy możliwość korzystania z sal, mogłem także umówić gry kontrolne z ciekawymi i wymagającymi rywalami. Przed nami ciężka runda, jednak jestem przekonany że mam zawodników , którzy tradycyjnie włożą całe serce i zaangażowanie aby w każdym meczu walczyć o korzystny wynik" . - trener Sebastian Waszkiewicz.

W najbliższą niedzielę Grom rozpocznie rundę wiosenną od wyjazdowego spotkania z Sokołami Droszew.

Komentarze   

0 #1 Kibic Gromu 2019-03-12 07:48
Dlaczego Jakub Szymkowiak nie grał w żadnym sparingu ?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież