UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Zakończył się już ligowy sezon dla najmłodszej drużyny ligowej Gromu. Żaki udanie zaprezentowali się w rozgrywkach. Relacja.

W kategorii Żak ( w tym roku to roczniki 2010) zespoły rozrywają rozgrywki w formie turnniejów, w których gospodarzem jest każdy zespół przydzielony przez KOZPN do poszczególnych grup. Jesienią odbyła się pierwsza runda, po której na wiosnę w kwietniu i maju zespoły podzielony były do poszczególnych lig.

Żaki Gromu (rocznik 2010), po udanej rundzie jesiennej, awansowały do I ligi okręgowej, gdzie zmierzyły się w serii czterech turniejów z drużynami AP Reiss  Jarocin, GKS Jaraczewo i Antonio Jarocin. W dwóch ostatnich turniejach, rozegranych na obiektach GKS Jaraczewo i Antonio najmłodsi startujący w rozgrywkach piłkarze Gromu dwukrotnie przegrali z bardzo mocną drużyną Reissów (2:4  i 0:4) oraz wygrali z GKS ( 3:2 i 4:2) oraz Antonio (2:1 i 3:1). Tabela końcowa ligi: Każdy zespół rozegrał po 12 spotkań.

1)  AP Reissa            34 pkt      br. 55:5

2)  GROM                  22                32:23

3) GKS Jaraczewo    15                 14:36

4) Antonio                0                    4:41

Zwycięska drużyna straciła jedynie    5 bramek, wszystkie przeciwko Gromowi. Grom zremisował z Reissami 2:2 na swoim boisku,  a druga bramkę stracił w ostatniej minucie meczu.

Barwy Gromu reprezentowali: J.Żuchowski, M.Szymczak,  D.Świątkowski, M.Metelski, K.Ratajczak, A.Robak, Sz. Zietkowski, H.Misiak, D.Ratajczak, F.Michalak i P.Gałązka .   

Trenerzy: Piotr Kowalczyk i Paweł Maciejewski.

Trener P Kowalczyk: Chciałbym serdecznie pogratulować moim  podopiecznym    udanego sezonu. Drugie miejsce w grupie to „w przeliczeniu” na całość rozgrywek w kategorii  żak  9-12 miejsce w okręgu kaliskim. Trudno nie cieszyć się z takiej pozycji. Mam nadzieję, iż ta grupa dzieci po przejściu do kategorii orlik dostarczy mnie i trenerowi Maciejewskiemu  kolejnych okazji do satysfakcji, a klubowi   dumy z wyników i postawy na boisku. Chciałbym pochwalić mój zespół nie tylko za postawę w rozgrywkach, ale i spory postęp w grze.  Z meczu na mecz graliśmy lepiej, ciekawiej, mądrzej. Warto inwestować w tę grupę piłkarzy. Wierzę, że wielu z nich osiągnie w piłce spore sukcesy.

Obraz może zawierać: 11 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, trawa i na zewnątrz