UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Przedstawiamy wywiad z prezesem klubu Tomaszem Raźniakiem.

Jak Pan ocenia poprzedni sezon w wykonaniu piłkarzy Gromu ?
Poprzedni sezon został uwieńczony awansem więc trzeba uznać za bardzo udany, choć nie było łatwo bo konkurencja sprawiła że do przedostatniej kolejki mieliśmy walkę i emocje.
Czy zawodnicy sprostali postawionym przed nim celom i oczekiwaniom ze strony kibiców ?
Piłkarze wraz z trenerem sami postawili sobie rok temu cel awansu chcieli bardziej się zmobilizować do treningu i gry mając wyznaczony jakiś cel i myślę ze sprostali. Ze strony zarządu staraliśmy się nie wywierać aż takiej presji choć wiadomo że również tego chcieliśmy ale nie było przekazu typu awans albo "śmierć". Trudno mi wypowiadać się za kibiców ale myślę że również oczekiwali awansu tym bardziej że zespół został wzmocniony no i pewnie tęsknili trochę już za derbowymi meczami
Jakie było nastawienie piłkarzy przed ostatnimi meczami sezonu ?
W ostatnich meczach było widać rosnącą z meczu na mecz presję graliśmy na wiosnę dużo wyjazdowych spotkań w dodatku zaliczyliśmy falstart dwie porażki na wyjeździe na początku rundy, przełomowy mecz moim zdaniem był mecz w Dobrzycy 4-1 ta wygrana dodała pewności chłopakom później kolejne mecze grali już dużo lepiej spokojniej. Który z meczów był najcięższy ? Trudnych spotkań było kilka na jesień choćby 2-0 w Taczanowie czy ciężko wywalczone 3-2 z Choczem u siebie i ze Szczytnikami na boisku w Błaszkach a na wiosne remisy 0-0 z Gołuchowem starcie z bezpośrednim rywalem do awansu no i 1-1 z Rajskiem rozgrywany w tropikalnym upale gdzie musieliśmy gonić wynik i dopiero wyrównujący gol w 80 min który okazał się później na wagę awansu.
Jak Pan ocenia poziom rozgrywkowy Kaliskiej A-Klasy ?
Był to pierwszy sezon A klasy po reorganizacji więc ciężko o jednoznaczna ocene . Na początku sezonu po pierwszych spotkaniach myślałem sobie " z kim my tutaj mamy przegrać?" ale póżniej z biegiem sezonu rywale pokazali pazurki przegraliśmy 6 spotkań co pokazuje że nie było wcale łatwo, o punkty trzeba było ciężko walczyć nie tylko z czołówką ale także z drużynami ze środka tabeli czy walczącymi o utrzymanie w lidze. Na plus zdecydowanie zwycięzcy i rewelacja sezonu Ogniwo Łąkociny oraz ambitne i grające ciekawą piłkę drużyny z Gołuchowa , Pieruszyc i Szczytnik. Na minus sportowo bardzo słabo Pelikan Nowy Karolew no i nasi "ulubieńcy" Prosna Chocz nie tylko sportowo ale i mentalnie nie dali rady z taką postawą nie wróże im sukcesów w przyszłości.
Jakie wrażenia po zakończonym sezonie, a jakie cele na nowy ?
Sezon był udany dla nas więc szybko przeleciał cieszę się ze nasz zespół złożony większość z naszych wychowanków zdał egzamin w dorosłej piłce bo trzeba pamiętać że trzon drużyny tworzyli zawodnicy w wieku 18-22 co pokazuje że mamy bardzo młody perspektywiczny kolektyw przed którym stawiamy jasny cel na nowy sezon utrzymanie się w klasie okręgowej. Nie będzie to łatwe ale wierzę w naszych zawodników i trenera że po raz kolejny dadzą radę