UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Kolejne dwa spotkania mają za sobą Orliki Gromu czyli roczniki  2010 -2011

Pracowite dni mają orliki Gromu. Oprócz treningów rozgrywają mecze ligowe. W poniedziałek zmierzyli się na własnym boisku z faworytem rozgrywek, drużyną AP Reissa II  Jarocin ( a tak faktycznie z pierwszą drużyną popularnych Reissów wzmocnioną zawodnikami tzw. rezerw) i przegrali po ciężkim boju 3:6. Bramki dla Gromu strzelili Franek Michalak, Piotrek Gałązka i Hubert Misiak. Porażka z tak renomowanym przeciwnikiem nie przynosi ujmy. Fakt  przysłania do Goliny tak mocnego składu naszego przeciwnika świadczy o tym, że był to mecz bardzo prestiżowy.

W środę orliki rozegrały zaległy mecz z drużyną Żerkowa. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Gromu 19:1. Bramki strzelili: F.Michalak 8, P.Gałązka 4, Marcel Skałecki i Filip Żuchowski po 3 oraz Dawid Świątkowski 1. Oprócz wymienionych barwy Gromu reprezentowali: A.Robak, Sz.Ziętkowski, D.Zybała. J.Nowicki,  J.Żuchowski, M.Szymczak, A.Szałata, K.Ratajczak, D,Ratajczak, K.Półrolniczak.

Trenerzy P.Kowalczyk i P.Maciejewski wystawiają w drużynie orlika (nominalnie rocznik 2010) sporą grupę młodszych zawodników, z rocznika 2011 i 2012.

Trener P.Kowalczyk:  Rozegraliśmy dwa  dobre spotkania, ale bardzo różne piłkarsko.  W pierwszym stoczyliśmy emocjonujący i wyczerpujący fizycznie bój z bardzo wymagającym rywalem. Nie robimy dramatu z porażki, bo przegraliśmy z lepszą od nas drużyną, dysponującą naprawdę dużym potencjałem piłkarskim. Daliśmy z siebie w tym meczu wszystko, zawodnicy  zasługują więc raczej na pochwały niż reprymendy. Owszem, popełniali błędy, ale w  takim meczu trudno było się ich ustrzec. To była dla nas dobra lekcja, a wyciągnięte z obserwacji zawodników wnioski pozwolą nam z pewnością właściwie określić poziom osiągniętych przez nich umiejętności i wytyczyć szkoleniowe zadania na przyszłość.

Drugi mecz, niezły w naszym wykonaniu, pozwolił wykreować w drużynie kolejnych zawodników. Rezerwowi dostali sporo czasu, by zademonstrować swoje umiejętności i możliwości. Oczywiście bardzo wysoki wynik świadczy o jednostronnym charakterze meczu, ale i w takim spotkaniu można było dostrzec pewne usterki i niedociągnięcia.

Gratuluję - wraz trenerem Maciejewskim - dobrej postawy oraz gry w tych spotkaniach i zapraszam do kibicowania naszym orlikom. Okazja do tego już w najbliższy poniedziałek (30 września, godzina 16,00) w meczu przeciwko Antonio Jarocin.

Po trzech rozegranych spotkaniach Orliki mają 6 punktów i bilans bramkowy  44 - 7

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty, trawa i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 15 osób, w tym Paweł Maciejewski, uśmiechnięci ludzie, ludzie uprawiający sporty, na zewnątrz i tekst

Obraz może zawierać: 12 osób, w tym Paweł Maciejewski, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty, ludzie stoją, dziecko, trawa i na zewnątrz