UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Zespół Młodzików Gromu wygrał w Skalmierzycach z Pogonią 1:0 (1:0) Bramkę zdobył Wojtek Gałązka.

Mecz ze względu na zmianę terminu odbył się we wtorek w późnych godzinach popołudniowych. Młodzi Gromowcy spisali sie bardzo dobrze na trudnym terenie , prezentując dojrzałą piłkę z dobrym rywalem.

Kolejne spotkanie ligowe młodych Gromowców jest już przeszłością, ale na długo pozostanie w głowach wszystkich zgromadzonych na boisku w Nowych Skalmierzycach. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i w porównaniu z dotychczasowymi meczami nasi zawodnicy musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Mecz rozpoczęliśmy z pokorą dla przeciwnika, który niestety uzyskał delikatną przewagę, lecz nie potrafił przejść znakomicie dysponowanej w tym dniu linii obrony Gromu, którą wzorowo zarządzał kapitan drużyny – Filip Staszak. Po około 15 minutach natarć gospodarzy to my przejęliśmy inicjatywę i stwarzaliśmy sytuacje podbramkowe. Efektem naszej przewagi była zdobyta bramka. Kapitalną akcję przeprowadził Wojciech Gałązka, który precyzyjnym uderzeniem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy. Wojtek ponownie udowodnił, że jest jednym z liderów zespołu i w ważnych momentach potrafi odmienić losy spotkania. Bramka dodała nam skrzydeł i po chwili wypracowaliśmy kolejną doskonałą okazję do podwyższenia wyniku. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Oskar Rybka, niestety minimalnie chybił. Druga połowa to kolejna wymiana ciosów i bardzo wysokie tempo. Mimo minimalnej przewagi drużyny ze Skalmierzyc to My tworzymy kolejne okazje bramkowe. W jednej sytuacji gospodarzy uratował słupek, a w kolejnej kapitalną interwencją popisał się bramkarz drużyny przeciwnej. Gospodarze zagrożenie pod naszą bramką stworzyli tylko ze stałych fragmentów gry, ale Jakub Misiak był bardzo skoncentrowany i nie pozwolił się pokonać. Wygrywamy na bardzo ciężkim terenie, ale najbardziej cieszy fakt, że rywalizowaliśmy z drużyną na bardzo wysokim poziomie, co pozytywnie wpływa na rozwój naszych młodych zawodników.

Po pięciu spotkniach młodziki mają komplet punktów i bilans bramkowy 23-1 w II lidze okręgowej w grupie 3

link do rozgrywek  https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,34046.html

Młodzi Gromowcy chociaż zdecydowana większość jest z rocznika 2009 , pomimo gry w lidze dla rocznika 2008 spisuje się bardzo dobrze. Już wkrótce będzie można ich zobaczyć w kolejnym spotkaniu. W niedzielę o godzinie 11:00 w Golinie zmierzą się z Astrą Krotoszyn.

Grom reprezentowali:

1. Jakub Misiak 4. Norbert Kot 6. Szymon Nowak 7. Piotr Włodarczyk 8. Filip Staszak – Kapitan 10. Wojciech Gałązka, 11. Franciszek Michalak 15. Piotr Gałązka 17. Oskar Rybka

2. Jakub Popież 3. Julia Jaśniak 5. Jakub Jędrzejak 9. Mikołaj Stasik 12. Kacper Jerzykowski 13. Tobiasz Chojnacki 14. Wojciech Witczak 16. Alan Matuszewski 18. Arkadiusz Kominek

Trener Paweł Kryś Kierownik Magda Kubiak

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, trawa i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 12 osób, w tym Paweł Kryś i Magda Kubiak, uśmiechnięci ludzie, na zewnątrz