Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

W pierwszej kolejce rundy wiosennej Grom zremisował ze Strażakiem Słupia 2:2 (1:0)

Po perypetiach kadrowych i przygotowawczych Grom w niedzielę 07 marca rozpoczął rundę wiosenną. Pierwszym przeciwnikiem był zespół ze Słupi.

Gromowcy przystąpili do spotkania bardzo zdeterminowani i od początku narzucili tempo, czego efektem była zdobyta w 5 minucie bramka Tomasza Zaremby po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Jakuba Goździaszka.  Gromowcy wkrótce mieli okazje do podwyższenia wyniku jednak tym razem uderzenie Zaremby minęło słupek bramki.  Po kwadransie inicjatywę przejęli goście jednak nie stwarzali sobie stuprocentowych okazji gdyż solidnie grała linia obrony tym razem dowodzona przez kapitana Remigiusza Sobczaka. Wiele główkowych pojedynków z wysokimi rywalami na których zespół ze Słupi wprowadzał piłkę, wygrywał Miłosz Wachowiak.  W najgroźniejszej sytuacji piłkę sprzed linii bramkowej wybił wracający do Gromu po kilkuletniej przerwie Grzegorz Przestacki.  Popularny "Katana" wystąpił  od pierwszej minuty i zagrał dobre zawody. Gromowcy stworzyli jeszcze przed przerwą dwie dobre okazje , po uderzeniu z rzutu wolnego Adama Brylla oraz po strzale zza pola karnego Mateusza Jelaka piłka minimalnie mijała światło bramki. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał Krzysztof Gładczak tym razem występujący w środkowej strefie skutecznie wywiązując się ze swoich zadań. Do przerwy Grom prowadził z faworyzowanym zespołem 1:0

Po zmianie stron obraz nie uległ zmianie, goście byli częściej przy piłce lecz nie wiele z tego wynikało. Ich groźną broń akcje oskrzydlające skutecznie zatrzymywali Adam Bryll i Cezary Janicki. Grom za to był bliski podwyższenie wyniku. Po szybkiej akcji i uderzeniu aktywnego w tym dniu i groźnego pod bramką gości Tomasza Zaremby piłka trafiła w słupek i niestety nie wpadła do bramki.  Gościom udało się wyrównać w 73 minucie. Po szybkiej akcji i interwencji w polu karnym Sobczaka sędzia uznał , że stoper Gromu faulował w polu karnym i wskazał na "wapno"  Doświadczony Tobiasz Trzęsicki zmylił bramkarza Krzysztofa Antoniewicza i było 1:1 . Obie drużyny dążyły do wyjścia na prowadzenie. Goście po kontrze stworzyli najlepszą swoją sytuację w meczu , jednak Hubert Bryza przeniósł piłkę z bliska nad poprzeczką. Grom także nie poprzestał dłużny i  tylko ofiarne interwencje obrońców Słupi, zażegnały niebezpieczeństwo, gdy po strzałach Jakuba Goździaszka i Kamila Stasiaka wybijali piłkę zmierzającą do bramki. Szczególnie szkoda sytuacji Stasiaka gdyż już większość zawodników "widziała piłkę w bramce" Na trzy minuty przed końcem Grom udokumentował swoją ambitną grę ponownym wyjściem na prowadzenie. Po zagraniu Gładczaka , Tomasz Zaremba wyszedł sam na sam z bramkarzem,   który przed polem karnym interweniował ręką. Sędzia podyktował przywilej korzyści i Zaremba wygrał pojedynek biegowy z obrońcą trafiając drugi raz w tym meczu do siatki.  (Bramkarz za interwencję przed polem karnym ręką otrzymał zółtą kartkę) Było 2:1 dla Gromu. Niestety tylko przez chwilę gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Już w pierwszej akcji , na skrzydle nie powstrzymał rywala Jelak , a ten dośrodkował w pole karne i głową piłkę w siatce umieścił najwyższy na boisku napastnik Strażaka Kamil Biczysko. Ponownie remis 2:2 . W doliczonym czasie nasz zespół jeszcze mógł zaliczyć wygraną , jednak Zremba nie zdołał przeciąć bardzo dobre dośrodkowanie debiutującego w Gromie , wypożyczonego z GKS Jaraczewo Kamila Pawlaka Mecz ostatecznie skończył się podziałem punktów.

GROM GOLINA - STRAŻAK SŁUPIA 2:2 (1:0)