UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

W pierwszym spotkaniu sparingowym seniorzy ulegli liderowi A klasy GKS Żerków 1:3 (0:0, 0:1, 1:0, 0:2) .

Spotkanie odbyło się w niedzielę 15 lutego przy sztucznym oświetleniu na obiektach Jarocin Sport. Trenerzy umówili się na grę 4 x 30 min. W zespole Gromu wystąpiło 21 zawodników. Gromowcy na tle lokalnego rywala aspirującego do gry w okręgówce zaprezentowali się pozytywnie stwarzając sobie więcej dogodnych sytuacji.

Grom mógł to spotkanie zakończyć zdecydowanie lepszym wynikiem, gdyż z gry zaprezentował się przyzwoicie. Przy stanie 0:0 rzutu karnego nie wykorzystał Szymon Bryll. W kilku innych dogodnych sytuacjach zabrakło zimnej krwi i skuteczności albo świetnie spisywał się bramkarz GKS, który wybronił między innymi, trzy sytuacje sam na sam. Dobrze w zespole Gromu zaprezentowali się młodzi gracze powracający po wypożyczeniach do Lecha Poznań i Jaroty Jarocin. GKS okazał się skuteczniejszy i zwyciężył 3:1

POMECZOWE OPINIE TRENERÓW:

Po dzisiejszym meczu bardzo ciężko jest mi znaleźć jakiś pozytyw. Zagraliśmy bardzo słabo patrząc zarówno z perspektywy zespołu jak i strony indywidualnej poszczególnych graczy. Dodatkowo trzech naszych graczy doznało , mam nadzieję że niegroźnych urazów mięśniowych. Jedyny plus można przyznać naszemu bramkarzowi  Damianowi Wielińskiemu, który obronił między innymi rzut karny. Wpływ na naszą słabą grę miała także dobrze zorganizowana i ambitna gra zawodników Gromu, którzy zostawili po tym meczu naprawdę dobre wrażenie" - podsumował spotkanie trener GKS Żerków Łukasz Stachowiak.

" W dzisiejszym meczu zaprezentowaliśmy się pozytywnie. Widać że  dobrze zawodnicy przepracowali pierwszy okres przygotowań. Dzisiejszy pojedynek potraktowaliśmy jako jednostkę treningową mającą swoje cele i założenia.  Dałem możliwość zagrać co najmniej sześćdziesiąt minut każdemu graczowi, którego miałem dziś do dyspozycji. Niektóre założenia taktyczne zrealizowaliśmy dziś lepiej , niektóre gorzej i będziemy to w najbliższym czasie analizować. Sparingów nie ma zbyt wiele więc z każdego trzeba maksimum wycisnąć. Dziś przećwiczyliśmy, także dwa warianty ustawienia i wypadło to całkiem dobrze.  Za wcześnie na daleko idące wnioski , kolejne treningi i sparingi będą krystalizować kadrę meczową na spotkania ligowe. Chcę podkreślić że cieszy mnie bardzo , że piłkarze ambitnie rywalizują o miejsce w wyjściowej jedenastce ufając w pracę, którą razem wykonujemy, a w zespole jest zdrowa rywalizacja, koleżeństwo i wzajemny szacunek.  Żerków to wymagający rywal ze sporymi ambicjami w tym sezonie,  z tego co się orientuje to jeszcze wzmocniony zimą i na tle obecnego lidera A klasy pokazaliśmy, że drzemią w nas spore możliwości.   Podsumowując można powiedzieć że wynik gorszy niż gra, co dobrze rokuje na przyszłość. Kolegom z Żerkowa życzę powodzenia w rywalizacji o awans do klasy okręgowej" .  - podsumował trener Gromu Sebastian Waszkiewicz.

Kolejne spotkanie sparingowe Grom rozegra ponownie z zespołem z A klasy WKS Witaszyce także w Jarocinie w sobotę 21 lutego o godzinie 16.00 na sztucznej murawie na obiektach Jarocin Sport.

GKS Żerków - Grom Golina 3:1 (0:0, 1:0.0:1,2:0)

1:0 Jakub Jaśkowiak (asysta Paweł Majusiak,) 36 min

1:1 Jakub Szymkowiak (as. Marcin Szymkowiak) 69 min

2:1 Mariusz Namysłowski po indywidualnej akcji 114 min

3:1 Piotr Karcz (karny po faulu na Mariuszu Namysłowskim) 118 min  

Grom Golina: M. Olejnik, B, Kubiak, Ł. Gożdziaszek, M. Żurek, K. Gładczak, M. Patoka, Sz. Bryll, D. Klemm, P. Zietek, M. Bryll, P. Kryś, K. Kowalczyk, Ł. Lis, O. Dyoniziak, J. Szymkowiak, Sz. Podogrodzki, M. Jelak, A. Skałecki,J. Gożdziaszek,  M. Szymkowiak, B. Skałecki

GKS Żerków: Wieliński D, Potocki T, Nowak P, Grzebyszak H, Francuz Ł, Stawicki M, Nowaczyk M, Majusiak P, Wieliński B, Grzebyszak D, Żukrowski J, Kałuża G, Adamski D, Jaśkowiak J, Dutkowiak P, Namysłowski M, Karcz P, Wojtecki S, Mielcarzewicz K, Tłoczek A.