UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Grom GolinaPodsumowanie okresu przygotowawczego seniorów.

Już w najbliższą niedzielę rozgrywki ligowe rozpoczną seniorzy. Po sześcioletniej przerwie w Golinie ponownie zobaczymy niedzielne pojedynki seniorów. Ostatni mecz seniorzy Gromu rozegrali 15 czerwca 2008 roku występując w klasie okręgowej i przegrywając 1:4 z Ostrovią Ostrów, obecnie trzecioligowcem. Po tamtym sezonie z przyczyn organizacyjno - finansowych zespół seniorów został wycofany z rozgrywek.

 

Dzięki zaangażowaniu kilku miłośników piłki nożnej oddanych klubowi, Grom funkcjonował budując na nowo swoje "fundamenty organizacyjno - szkoleniowe" i prowadząc drużyny młodzieżowe.  Nie był to czas zmarnowany w tym okresie szkolono kilkudziesięciu chłopców z różnych roczników. Młodzieżowe zespoły osiągały wiele sukcesów, zajmując między innymi drugie miejsce w rozgrywkach młodzika starszego, trzecie miejsce w rozgrywkach młodzika młodszego, zwyciężając w swojej grupie w rozgrywkach orlików.  Jednak największe sukcesy przyszły w poprzednim sezonie. Po kilkuletnim szkoleniu, zespół juniorów młodszych (rocznik 1997 i młodsi) został mistrzem okręgu kaliskiego juniorów a także halowym wicemistrzem okręgu kaliskiego. Młodsi koledzy z rocznika 2000 zajęli trzecie miejsce w swojej grupie w trampkarzu młodszym.  Kilku graczy z drużyny juniorów zostało wypożyczonych do Lecha Poznań i Jaroty Jarocin a na bazie pozostałych zarząd postanowił że w tym roku ponownie Grom będzie reprezentowany w rozgrywkach seniorów.

Trenerem został Sebastian Waszkiewicz, który prowadził już zespół i w 2006 roku awansował do klasy okręgowej a w 2007 zajął z zespołem szóste miejsce w "okręgówce".

Przygotowania rozpoczęły się 15 lipca, a zespół trenował dwa lub trzy razy w tygodniu. Rozegrane zostały trzy sparingi 2:5 z Czarnymi Dobrzyca, 1:1 z Phytopharmem Kleka oraz 0:5 z GKS Żerków. Ponadto seniorzy wystartowali w XI Memoriale Tomka Michalaka i rozegrali sparing wewnętrzny.

W okresie przygotowawczym swoich sił próbowało 41 zawodników, ostatecznie do rozgrywek zgłoszonych zostało 27.

W kadrze głównie znajdują się młodzi zawodnicy, którzy szkoleni byli w grupach młodzieżowych oraz kilku doświadczonych reprezentujących Grom w seniorach w poprzednich latach.

Podsumowanie trenera Sebastiana Waszkiewicza

Przygotowania rozpoczeliśmy wcześniej bo 15 lipca, aby popracować nad przygotowaniem motorycznym zespołu. Okres przygotowawczy nie był długi ale dzięki bardzo dobrej frekwencji na treningach wiele założonych celów zostało zrealizowanych. W sparingach ćwiczyliśmy różne koncepcje, ustawienia i grało wielu zawodników. Wiadomo że w każdym meczu gra się o zwycięstwo ale w okresie przygotowawczym wynik schodzi na dalszy plan.

Mam bardzo młody zespół wsparty kilkoma doświadczonymi graczami i jestem pewien że przy ich pełnym zaangażowaniu i naszej wspólnej dobrej pracy przyniesie to efekty. Początkowo założenie było aby doprowadzić do utworzenia grupy 20 graczy ale w związku ze sporym zainteresowaniem i ciągle dochodzącym nowym graczom zmieniłem koncepcje i grupa będzie liczyć prawie 30 graczy. Okres był krótki więc daliśmy sobie więcej czasu na wybranie ostatecznej grupy, a w zamian w ciągu tygodnia oprócz spotkań ligowych będą rozgrywane także sparingi w których wystąpią zawodnicy nie grający w danym tygodniu w lidze. Dzięki temu będzie jeszcze większa konkurencja o miejsce w ligowej osiemnastce a duża liczba graczy będzie gotowa do gry.

W zespole panuje bardzo dobra atmosfera i jest chęć do pracy.

Mam wielu dobrych, solidnych piłkarzy, którzy są gotowi na podjecie walki o trzy punkty w każdym spotkaniu. Jest też kilku, którzy z powodu kontuzji lub zaległości treningowych będą wkrótce gotowi do gry. Uważam że czas działa na naszą korzyść. Z każdym tygodniem będziemy solidniejszym zespołem bardziej zgranym, lepiej przygotowanym i wzmocnionym nadrabiającymi zaległości zawodnikami. "