UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

W poniedziałek w Golinie zmierzyły się w meczu ligowym w kategorii orlik ( rocznik 2010) dotychczas niepokonane drużyny gospodarzy i AP Reissa .

 GROM GOLINA - APR JAROCIN 7:7 (5:5)

Spotkanie obfitowało w wiele efektownych akcji i stało na dobrym poziomie. Obie drużyny, zwłaszcza w pierwszej połowie, stworzyły emocjonujące widowisko. Wynik remisowy 7:7 (do przerwy 5:5) wydaje się być sprawiedliwy i zapewne nie krzywdzi żadnej z drużyn. Warto dodać, że remis odnotowywano w tym spotkaniu aż pięciokrotnie. Goście mogą mieć uczucie niedosytu, bo prowadzili jeszcze pięć minut przed końcem dwoma bramkami, ale w końcówce to nasi zawodnicy byli bliżsi przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. 

Trener P.Kowalczyk: “Gratuluję obu drużynom, bo stworzyły naprawdę dobre piłkarskie widowisko. Było tu wszystko, co cieszy kibiców - dramaturgia, emocje, walka do upadłego, ambicja, zwroty akcji. Do tego piękne akcje, gole, parady bramkarzy. Z pewnością świetna reklama piłki młodzieżowej. Pierwsza połowa była najlepsza w naszym wykonaniu od wielu tygodni, choć przytrafiały się w niej większe “klopsy” niż w drugiej odsłonie meczu. Ta była bardziej nerwowa, a sama gra rwana, chaotyczna. Do przerwy padło 10 bramek, po przerwie tylko 4, co świadczy o tym, że obie drużyny znacznie poprawiły grę w defensywie. Do końca meczu trwał bój o każdą piłkę, niemal na granicy fizycznej wytrzymałości. Jestem oczywiście dumny ze swoich zawodników i dziękuję im za grę, walkę i ambicję. Nie byliśmy faworytem w tym meczu, więc remis należy uznać za spore osiągnięcie. Wierzę, że nasi zawodnicy mogą grać jeszcze lepiej. Znam ich możliwości. Będziemy ciężko pracować, by “gonić” najlepszych. W małych klubach też można się rozwijać.”  

Po pierwszej rundzie spotkań obie drużyny mają po 10 punktów i prowadzą w tabeli. 

Bramki dla Gromu zdobyli w tym meczu: F.Michalak, J.Żuchowski, F.Żuchowski po 2 oraz D.Ratajczak. Oprócz nich nasze barwy reprezentowali: A.Robak (bramkarz), H.Misiak, K.Ratajczak, D.Świątkowski, M.Szymczak, M.Skałecki, E.Banaszak, A.Szałata i J.Nowicki.

W składzie golińskich orlików niemal połowę stanowią zawodnicy z roczników 2011 i 2012.

W najbliższy poniedziałek 12.10 o godzinie 16.00 Grom zmierzy się na własnym boisku z drużyną z Cielczy. 

https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,38680.html - link do rozgrywek i tabeli