UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Piąte z rzędu zwycięstwo zanotował zespół młodzików tym razem pokonując na wyjeździe Piast Blizanów 3:1

Zespół Gromu do spotkania przystępował poważnie osłabiony bez podstawowych graczy liderów drużyny Michalaka, Stasiaka, Jedrzejaka i Chojnackiego. Jednak nie przeszkodziło to w odniesieniu kolejnego zwycięstwo. Choć Młodziki to liga w roczniku 2008, tym razem zespół składał się głownie z młodszych graczy.

Spotkanie od pierwszej minuty było ciekawe, nasza drużyna pomimo wymienionych braków kadrowych, grała bardzo dobrze przeważając i stwarzając zagrożenie pod bramką rywali. Już w 5 minucie po podaniu Oskara Rybki do siatki trafił Wojciech Witczak.  Gromowcy stwarzali kolejne sytuacje i w 17 minucie ponownie Wojciech Witczak zdobył bramkę. Gospodarze w 24 minucie zdobyli kontaktowego gola po dobrym uderzeniu zza pola karnego. Młodzicy Gromu jeszcze przed przerwą mogli prowadzić wyżej gdyż bliski zdobycia bramki był Mikołaj Stasik. Swoje okazje miał także Oskar Rybka grający świetne spotkanie. Do przerwy pozostał wynik 2:1 Po zmianie stron nasz zespół nadal prezentował się bardzo solidnie a im bliżej końca meczu tym bardziej uwidaczniała się przewaga w przygotowaniu motorycznym. Swój bardzo dobry występ bramką udokumentował Oskar Rybka ustalając wynik spotkania. 

" Cieszy oczywiście wygrana, ale przede wszystkim to postawa zawodników zarówno pod względem charakterologicznym jak i techniki piłkarskiej bo to najważniejsze w tym okresie rozwoju graczy. Na spotkanie jechaliśmy z obawami wiedząc jak młodą w tym dniu dysponujemy kadrą. Jednak zawodnicy spisali się bardzo dobrze na tle mocnych fizycznie rywali, realizując nasz plan gry. Tym razem na środku obrony zagrał Piotrek Włodarczyk, grając niczym profesor wygrywając wiele pojedynków i regulując grę. Na bokach obrony nie do przejścia byli rozgrywający swój najlepszy mecz  Mikołaj Biszczak oraz o dwa lata młodszy Dominik Ratajczak, po raz kolejny potwierdzający swój spory talent. Dominik przez całe spotkanie nie przegrał żadnego pojedynku!! Linie obrony wspierał w tym dniu Hubert Misiak uwaga rocznik 2011 !!, który był jedną z wyróżniających się postaci grając jak na swój wiek wyjątkowo dojrzale. Wiele udanych akcji oskrzydlających zaprezentował Dawid Świątkowski kolejny gracz z rocznika 2010 wygrywając pojedynki z dużo mocniejszymi rywalami. Skutecznością błysnął Wojciech Witczak biorąc na siebie ciężar gry jako napastnik i z tej roli bardzo dobrze się wywiązując. Ogromny wkład w zwycięstwo miał Oskar Rybka, będąc liderem drużyny siejący popłoch w szeregach obronnych rywali wspierając zespół zarówno w obronie jak i ataku. Swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożyli także Mikołaj Stasik, Kacper Ratajczak, Antek Robak i Kacper Jerzykowski realizując nałożone na nich zadania. Pewnym punktem drużyny był kapitan , bramkarz Jakub Misiak, wyjaśniając wszelkie zagrożenia pod bramką oraz pokazując swoje umiejętności na trudniej dla bramkarza mokrej murawie. Z postawy zawodników , zaangażowania , realizacji założeń, gry,  jestem bardzo zadowolony. Szczególnie gratuluje postawy naszym młodszym graczom. Dziękuje drużynie Piasta za postawę fair play i rywalizację.  " - podsumował mecz trener Sebastian Waszkiewicz

Jak dotychczas zespół Młodzików zwyciężył we wszystkich spotkaniach w tej rundzie i z dorobkiem 15 punktów oraz bilansem bramkowym 15-4 przewodzi w swojej grupie.

Obraz może zawierać: 11 osób, w tym Sebastian Waszkiewicz, ludzie uprawiający sporty i na zewnątrz