UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

W ostatnim meczu ligowym w rundzie jesiennej Młodzicy Gromu pokonali GOS Biały Orzeł Koźmin 1:0 (0:0) i zakończyli rundę z kompletem zwycięstw. 

Spotkanie odbyło się w środę 04 listopada. Pierwotnie miało odbyć się dwa tygodnie wcześniej jednak na prośbę zespołu z Koźmina ze względu na kwarantanne zawodników zostało wówczas przełożone. W nowym ustalonym terminie obie drużyny także miały braki kadrowe. Tym razem to  w naszym zespole zabrakło zawodników którzy byli czołowymi postaciami. Drużyna z Koźmina także wystąpiła w niepełnym składzie. Mecz kończył się już w zapadających ciemnościach.

Spotkanie było bardzo wyrównane. W pierwszej połowie gra była zacięta, ale więcej zagrożenia pod bramką stworzył zespół gości. Jednak spokojnie i pewnie w bramce po raz kolejny grał Jakub Misiak. Do przerwy żadnemu z zespołów nie udało się objąć prowadzenia.Dobre kolejne spotkanie w obronie zagrał Dominik Ratajczak. Swoje zadania starał się wypełniać także Mikołaj Biszczak. Do zespołu po przerwie zdrowotnej wrócił Jakub Jędrzejak i widać było to w jego grze, ale jako lider obrony miał wpływ na grę bez straty. Dużo pracy dla zespołu wniósł wracający po kwarantannie Filip Staszak wypełniając środek pola.  Po zmianie stron nasi młodzi piłkarze stwarzali już więcej zagrożenia i mieli szanse na trafienie do siatki. Zdobyć bramki mogli czołowi strzelcy Wojciech Witczak i Oskar Rybka, którzy tym razem nie zdołali powiększyć swojego dorobku za to mocniej pracowali w grze obronnej. Dobrą sytuacje miał grający coraz lepiej Mikołaj Stasiak.  Jednak jedyne trafienie w meczu zaliczył Dawid Świątkowski dla którego była to pierwsza bramka w drużynie młodzika. Nasza drużyna nie dopuściła do straty bramki, a jednym z głównych autorów zachowania czystego konta był młody Hubert Misiak oraz uniwersalny , grajacy w tym dniu w obronie Piotr Włodarczyk. Dzięki poprawnej grze obronnej  żadnej z drużyn nie udało się już trafić i spotkanie zakończyło się wynikiem rzadko spotykanym w drużynach młodzieżowych.

Młodzicy Gromu tym spotkaniem zakończyli udaną rundę jesienną, w której odnieśli komplet zwycięstw i po sześciu spotkaniach z dorobkiem 18 punktów i bilansem bramek 16-4 prowadzą w swojej grupie.

GROM GOLINA - GOS Biały Orzeł Koźmin 1:0 (0:0)

Grom: Jakub Misiak, Dominik Ratajczak, Jakub Jędrzejak, Piotr Włodarczyk, Mikołaj Biszczak, Hubert Misiak, Oskar Rybka, Filip Staszak, Wojciech Witczak, Kacper Ratajczak, Mikołaj Stasik, Kacper Jerzykowski, Dawid Świątkowski, trener Sebastian Waszkiewicz

" Dziś zagraliśmy słabsze spotkanie w porównaniu z poprzednimi pod względem techniki i taktyki piłkarskiej i pod tym względem nie do końca jestem zadowolony Jednak ambicji i zaangażowania nie można zawodnikom odmówić. Rywale także solidnie się prezentowali. Mecz był wyrównany lecz nasza lepsza dyspozycja w drugiej połowie zdecydowała o wygranej. Mocno do wygranej przyczynili się młodsi gracze, którzy po raz kolejny pokazali że mają piłkarski talent. Gratuluje im oraz trenerom młodszej grupy pracy którą wykonali.  Runda udana pod względem wyników, komplet punktów to spory sukces tej drużyny biorąc pod uwagę sytuacje kadrową. Jednak tak jak podkreślam w tym wieku najważniejszy jest nie wynik, a rozwój i tutaj cieszą postępy naszych graczy. " - podsumował trener Sebastian Waszkiewicz

Obraz może zawierać: 12 osób, w tym Sebastian Waszkiewicz, na zewnątrz