UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Dziś podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu kolejnej grupy młodzieżowej Gromu - Orlików

ORLIKI BEZ PORAŻKI

Jesienna runda rozgrywek była dla orlików Gromu bardzo udana. Podopieczni trenerów P.Kowalczyka i P.Maciejewskiego rozegrali osiem spotkań ligowych w ramach II Ligi Okręgowej E1 grupa 17. W rozgrywkach wzięło udział 5 zespołów, grano systemem mecz i rewanż. Bilans to 6 zwycięstw i 2 remisy. Poniżej wyniki spotkań:

Grom - LZS Cielcza              24:4 i 8:1

Grom - Jarota II                      7:4 i 6:2

Grom - Antonio Jarocin         11:5 i 23:0

Grom - UKS AP Reissa          7:7 i 7:7

 

Tabela rozgrywek:

  1. APReissa              20 pkt.    6 zw. - 2 r. - 0 por.     br.138:17
  2. GROM Golina       20           6        - 2    - 0                 93:30
  3. Jarota                    12           4        - 0    - 4                 27:46
  4. Antonio                   3            1        - 0    - 7                 18;109
  5. Cielcza                   3            1        - 0    - 7                 20;94

 

Strzelcy bramek dla Gromu:

Franek Michalak - 32

Dawid Świątkowski - 17

Filip Żuchowski - 10

Kacper Ratajczak i Oliwier Maćkowiak - 6

Dominik Ratajczak i Marcel Skałecki - 5

Hubert Misiak - 4

Kuba Żuchowski - 3

Antek Robak i Kuba Stolaś - 2

Dawid Zybała - 1

 

Oprócz nich barwy Gromu reprezentowali: Małgosia Szymczak (jedyna dziewczynka w drużynie), Antek Szałata, Kamil Tułaza, Szymek Ziętkowski, Kuba Nowicki, Kajtek Półrolniczak, Eryk Banaszak, Wojtek Wojtczak.

W kategorii orlik nominalnie grają zawodnicy rocznika 2010. W naszej drużynie grało jedenastu zawodników z tego rocznika, trzech z rocznika 2011 i aż sześciu z rocznika 2012.

 

Poniżej garść ciekawostek statystycznych.

Najlepszy strzelec w drużynie - F.Michalak; średnia na mecz 4,5 bramki. Jego 32 zdobyte bramki to ponad 34% całego dorobku strzeleckiego drużyny. Franek to także autor największej liczby asyst w zespole. 

  1. Świątkowski - średnia na mecz: 2,5 bramki.
  2. Żuchowski - średnia na mecz: 1,5 bramki. Filip to zawodnik z rocznika 2012.

Nasza drużyna zdobywała  średnio ponad 13 bramek w meczu. Zawodnicy z rocznika 2012 zdobyli łącznie 23 bramki. To prawie 25% całego dorobku strzeleckiego drużyny i średnio ponad trzy bramki w każdym spotkaniu.

Trójka naszych najlepszych strzelców to zawodnicy lewonożni. W sumie lewonożni strzelili w tych rozgrywkach aż 73 bramki, co stanowi ponad 78% całego dorobku strzeleckiego drużyny. 

 

Runda jesienna za nami. Wyniki co najmniej bardzo dobre. Dwa remisy z APR Jarocin (to jedna z najlepszych drużyn w  Wielkopolsce, składająca się z wyłącznie wyselekcjonowanych zawodników) to dowód na właściwą pracę i rozwój naszych zawodników. Komplet zwycięstw w meczach z Jarotą, Antonio czy Cielczą dowodzi wysokiej pozycji Gromu w rankingu drużyn naszego regionu. Cieszy rozwój zawodników i ich radość z gry w piłkę. Pięciu z nich zagrało już kilka spotkań w rozgrywkach młodzików (rocznik 2008 -2009) - Kacper Ratajczak, Dominik Ratajczak, Dawid Świątkowski, Antek Robak i Hubert Misiak (rocznik 2011!). Dodajmy, że Grom wygrał te rozgrywki w rundzie jesiennej notując komplet zwycięstw.

 

Trenerzy Piotr Kowalczyk i Paweł Maciejewski zgodnie podkreślają, że są naprawdę dumni z postawy i poziomu gry drużyny. Świetnie wprowadzają się do gry młodsi zawodnicy. Znacząco podnieśli poziom umiejętności w zasadzie wszyscy zawodnicy, co dowodzi dobrej pracy na treningach. W grupie panuje świetna atmosfera, widoczne są relacje koleżeńskie i świadomość wspólnego sportowego celu. W najbliższych miesiącach czeka orlików ciężka praca, by wiosną prezentować się co najmniej tak dobrze, jak jesienią i by starannie przygotować się do systemów gry obowiązujących w grupie młodzików. W skali szkolnej “jesień” trenerzy wycenili na piątkę z plusem. To znaczy, że można grać jeszcze lepiej...