Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

http://gromgolina.pl/images/aa_logo_Grom_Golina.pngGrom Golina pokonał w meczu w ramach pucharu Polski występujących w klasie okręgowej Czarnych Dobrzyca 3:2 (3:2) i awansował do kolejnej rundy. Bramki zdobyli Jakub Szymkowiak 2 i Michał Bryll.

Większość spotkań tej rundy odbyło się 16 sierpnia , gdyż rozgrywane były głownie przez zespoły B i A klasy. Tylko dwa spotkania odbyły się dziś, ponieważ w tych parach grały zespoły z klasy okręgowej. W jednej z par grał właśnie nasz zespół, gdyż kaliski związek "wylosował" dla Gromu występujących w klasie okręgowej Czarnych Dobrzyca. Pozostałe zespoły z klasy okręgowej dołączą do pucharu od kolejnej rundy. Grom przystąpił do spotkania z siedmioma zmianami w stosunku do niedzielnego meczu ligowego.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Gromowcy, którzy mogli objąć prowadzenie już w 4 minucie , jednak najpierw strzał Arkadiusza Kowalczyka w sytuacji sam na sam sparował bramkarz, a dobitkę Michała Brylla z linii bramkowej wybił obrońca. Po chwili po akcji oskrzydlającej Jakub Szymkowiak dośrodkował w pole karne ale bramkarz uprzedził Brylla. Jednak już w 9 minucie to goście objęli prowadzenie. Na strzał z "dużego palca" z okolic 18 metra zdecydował się pomocnik Czarnych i zdobył bramkę. Gromowcy ambitnie dążyli do wyrównania i w 14 minucie wyrównali. Jakub Szymkowiak wykorzystał swój spryt i przechwycił piłkę od bramkarza gości po czym przeprowadził akcję i umieścił piłkę w bramce. W 19 minucie Czarni ponownie objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego. Wymiana ciosów trwała i w 27 minucie znów był remis. Doskonale w środku pola zachował się Szymon Podogrodzki, robiąc pressing na połowie przeciwnika i zagrywając do Jakuba Szymkowiaka, a najlepszy w tym dniu zawodnik lobem ponownie doprowadził do remisu zdobywając swoją druga bramkę. To nie był koniec bramek w emocjonującej pierwszej połowie. W 36 minucie po kolejnej akcji oskrzydlającej i zagraniu od Szymkowiaka zimną krew zachował Michał Bryll i wyprowadził Grom na prowadzenie. Obydwa zespoły jeszcze kilkakrotnie zagrażały bramce. Grom bliski był kolejnych bramek między innymi po bardzo dobrym dośrodkowaniu Jakuba Gożdziaszka czy strzale aktywnego Mateusza Jelaka, który przeprowadził kilka groźnych ataków. Do przerwy po emocjonującym meczzu 3:2

Po przerwie obydwa zespoły walczyły z zaangażowaniem o zmianę wyniku. Mecz był ciekawy , ale nie padły już bramki. Grom miał kilka szans na podwyższenie prowadzenia. Bliski zdobycia gola był Michał Bryll ale po przelobowaniu bramkarza zbytnio wyrzucił się z piłką do boku. Kilka akcji przeprowadził  bardzo dobrze grający Piotr Kryś, grając w linii obrony oprócz zadań defensywnych także był aktywny w ataku.  Dwukrotnie mógł bramkę zdobyć wprowadzony po przerwie Krzysztof Potarzycki. Najpierw po pięknej akcji Arkadiusza Kowalczyka z bliska nie trafił w bramkę, a w końcówce po kontrataku zamiast podawać do Jonasza Strzody, sam wykończył akcję nie trafiając w bramkę. Goście także byli groźni z przodu, ale para stoperów Patoka,  Gładczak dobrze wywiązywała się z walki z graczami ofensywnymi przyjezdnych. Tradycyjnie trudnym do przejścia dla rywali był Marcin Bryll kilkakrotnie powstrzymując akcje po swojej stronie obrony.

Ostatecznie mecz zakończył zwycięstwem Gromu 3:2 i awansem do kolejnej rundy, która odbędzie się 23 września a przeciwnikiem naszego zespołu będzie ponownie zespół z klasy okręgowej. Wkrótce odbędzie się losowanie w siedzibie KOZPN.

GROM GOLINA - CZARNI DOBRZYCA 3:2 (3:2)