Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

http://gromgolina.pl/images/aa_logo_Grom_Golina.pngPrzedstawiamy wywiady  po meczu Grom - Sulimirczyk. Pomeczowe opinie zebrała Magda Mikołajczak.

WYWIAD Z TRENEREM GROMU - SEBASTIANEM WASZKIEWICZEM

1. Jak ocenia Pan przebieg spotkania?
Sebastian Waszkiewicz: Trudny mecz. Nie gralismy dziś dobrego spotkania. Tym bardziej cieszą punkty i widać nasz potencjał. Dobry zespół musi umieć wygrywać grając także przecietne zawody. Gratuluje moim zawodnikom za determinacje i walkę do końca o korzystny wynik. O zwycięstwie zdecydowało to ze lepiej wytrzymaliśmy kondycyjnie mecz. Zadowolony jestem takze z roszad w ustawieniu które przeprowadzałem w drugiej połowie gdyż dawały one konkretne efekty i lepiej sie prezentowaliśmy w ofensywie. Mamy coraz dojrzalszy pilkarsko zespól. Zawodnikom z Sulmierzyc życze utrzymania w lidze. Zasługują na to.
2. Jak ważne jest to zwycięstwo w kontekście innych spotkań Gromu?
S.W.: Dzieki dzisiejszemu zwycięstwu przekroczyliśmy magiczne 30 punktów, które w naszej lidze daje w zasadzie utrzymanie. Wygrana pozwala nam spokojnie grac w ostatnich sześciu kolejkach i walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli

WYWIAD Z TRENEREM SULIMIRCZYKA - GRZEGORZEM KROCZAKIEM

Z przebiegu spotkania nie byliśmy drużyna słabszą, a powiedziałbym, że nawet w niektórych fragmentach zwłaszcza pierwszej połowy jak i początku drugiej lepsza, stwarzając sobie dwie, trzy sytuacje 100%, z których powinna paść druga bramka dla nas, ale niestety jak to mówią niewykorzystane sytuacje się mszcza i tak też było w naszym przypadku. Grom wykorzystał nasze chwilowe rozkojarzenie po stracie bramki na 1:1 strzelając nam 2 gola i tym samym zapewniając sobie zwycięstwo w tym meczu. A nam nie pozostaje nic innego jak szukać punktów w następnych meczach i walczyć do końca o pozostanie w A klasie chociaż po tej porażce będzie to bardzo trudne.

WYWIAD Z ADAMEM BRYLLEM PIŁKARZEM GROMU

Adam Bryll: Od początku mecz był bardzo wyrównany, jednak z upływem czasu i coraz lepszym poznaniem gry przeciwnika potrafiliśmy sobie stwarzać coraz dogodniejsze sytuacje. Upór z naszej strony w drugiej połowie okazał się skuteczny i w końcówce meczu udało nam się zdobyć dwie bramki i wystawiać te cenne 3 punkty. Myślę, że patrząc z boku było to dobre widowisko, tym bardziej, że mimo trudnych warunków obie drużyny nie popełniały zbyt wiele błędów.

WYWIAD Z MIŁOSZEM WACHOWIAKIEM - PIŁKARZEM GROMU

Miłosz Wachowiak: Pierwsza połowa od początku była wyrównana, choć graliśmy słabo stwarzaliśmy sobie sytuacje lecz bezskutecznie. Sulimirczyk również stworzył kilka sytuacji i jedną zamienił na gola. W drugiej połowie trener postanowił zmienić trochę styl i tempo gry co zaowocowało dwiema bramkami dla naszego zespołu, dzięki czemu wygraliśmy. Druga połowa należała do nas.

WYWIAD Z MICHAŁEM BRYLLEM - PIŁKARZEM GROMU

Mecz zaczęliśmy dosyć agresywnie stosując wysoki pressing na przeciwnikach co spowodowało że przez pierwszą cześć pierwszej połowy mieliśmy optyczną przewagę na boisku nad przeciwnikiem. Stracona bramka przy której mieliśmy dużo pecha trochę pokrzyżowała nasze plany o szybkim ustawieniu sobie meczu ale drużyna przez żaden moment nie zwątpiła że gramy tylko o zwycięstwo i do końca meczu dążyła do zwycięstwa. Zmiany taktyczne wprowadzone przez trenera w drugiej połowie spowodowały że tylko kwestia czasu dzieliła nas od odrobienia strat i zatrzymania 3 pkt. w Golinie. Dodatkowym plusem po naszej stronie byli zdecydowanie kibice, którzy zebrali się na trybunach mimo nieciekawej pogody.

WYWIAD Z MACIEJEM BRYLLEM - KIBICEM

Maciej Bryll: Patrząc z boku było to spotkanie ciekawe, pełne dobrych akcji i sytuacji podbramkowych. Padający deszcz utrudniał chłopakom grę, ciężko było przewidzieć tor po jakim miała poruszać się piłka. Mimo to nasi zawodnicy zachowali zimną krew do końca meczu i dali z siebie wszystko, aby przed nami (kibicami) pokazać, że jeszcze potrafią grać do ostatniego gwizdka. Cieszymy się, że kolejny raz udało się zdobyć komplet punktów.

WYWIAD Z PIOTREM KOWALCZYKIEM - TRENEREM GRUP MŁODZIEŻOWYCH GROMU

Piotr Kowalczyk: Takiego meczu w zasadzie należało oczekiwać. Drużyny z dołu tabeli, póki jeszcze istnieje szansa na pozostanie w A-klasie, wspinają się na wyżyny swoich umiejętności i szukają punktów w każdym meczu. W tej fazie rozgrywek każdy wynik jest możliwy; decyduje o tym również aktualna forma, kartki, kontuzje poszczególnych zawodników czy kalendarz spotkań - a tych w ostatnim tygodniu było sporo. Sulimirczyk zaimponował zdyscyplinowaniem, determinacją i konsekwencją. Sprzyjało też gościom szczęście, bo sytuacji bramkowych zbyt wiele nie stworzyli. Mecz ułożył się dość szybko po ich myśli, więc odrobienie strat przez nasza drużynę musiało być okupione sporym wysiłkiem. Niewykorzystane sytuacje z pierwszej połowy spowodowały pewną nerwowość w naszych poczynaniach. Ciągle przypominam,że mamy bardzo perspektywiczną, ale póki co bardzo młodą i niedoświadczoną drużynę, toteż o błędy i nerwowość łatwo. Tym bardziej więc należy docenić postawę naszych zawodników w drugiej połowie meczu. Z każdą minutą rosły szanse na uzyskanie korzystnego wyniku, bo rosła determinacja w poczynaniach i wiara w zwycięstwo. Chwała chłopakom za walkę do końca, za charakter. Podobało mi się, że tworzą zespól, że ta golińska mieszanka dojrzałości i młodości kolejny raz potrafiła stworzyć piękne sportowe emocje. Trenerowi gratuluję spokoju i "nosa" do personalnych roszad. Widać też, iż w drużynie panuje - to bardzo ważne - świetna atmosfera.

WYWIAD Z KIBICAMI WIKTORIĄ  I ANIĄ

Wiktoria: Po pierwszym golu rywale pokazali swoją siłe oddając celny strzał. W drugiej połowie nasi zawodnicy zaczęli grać dużo skuteczniej, pokazali na co ich stać. Moim zdaniem mecz należy do udanych. Gromowcy zasłużenie odnieśli zwycięstwo.

Ania: Mecz w wykonaniu piłkarzy Gromu oceniam bardzo dobrze. Zawodnicy cierpliwie czekali na swoje sytuacje i gdy one przyszły to je wykorzystali. Zdecydowanie swoją solidną i dobrą grą w ofensywie i defensywie zasłużyli na zwycięstwo.