Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

http://gromgolina.pl/images/aa_logo_Grom_Golina.pngSeniorzy przegrali z WKS Witaszyce 2:3 (0:2) w ostatnim spotkaniu w sezonie przed własną publicznością.

W ostatnim spotkaniu przed własną publicznością Grom zagrał w meczu derbowym z WKS Witaszyce. Spotkanie pomimo że obydwa zespoły miały już zapewnione utrzymanie , było bardzo emocjonujące i jak przystało na derby zacięte. Na mecz przybyła bardzo liczna grupa kibiców obydwu zespołów (około 500 osób) , którzy nie zawiedli się na spotkaniu.

Mecz bardzo dobrze ułożył się początkowo dla przyjezdnych , którzy już w pierwszej swojej akcji zdobyli bramkę. Najlepszy strzelec WKS , Miłosz Kowalski wykorzystał błąd w ustawieniu taktycznym stoperów Gromu i zdobył prowadzenie.  Grom powinien w kolejnych minutach doprowadzić do remisu, jednak najpierw w sytuacji sam na sam nie pokonał bramkarza Witaszyc , Krzysztof Potarzycki a w kolejnych wyśmienitych okazjach niecelnie strzelali Błażej Skałecki i Michał Bryll. Goście w pierwszej połowie lepiej operowali piłką , ale to Grom miał klarowne okazje , które nie potrafił wykorzystać. Ostatni kwadrans przed przerwą był bardzo emocjonujący. Najpierw w 37 minucie stoper Piotr Ziętek wybijając piłkę z pola karnego dał się uprzedzić Kowalskiemu i zamiast w piłkę trafił w nogi rywala i sędzia podyktował rzut karny. To już szósty karny przeciwko Gromowi w tej rundzie!!! Do piłki podszedł Kowalski, ale kapitalną paradą popisał się siedemnastoletni bramkarz Gromu Bartosz Kubiak, popisując się jeszcze doskonałym refleksem broniąc także dobitkę ponownie Kowalskiego i otrzymując burze braw z trybun.  Po tej akcji Grom przypuścił szturm na bramkę gości , ale ponownie nie było efektów bramkowych. W 43 minucie za niesportowe zachowanie napastnik WKS , Kowalski zobaczył czerwoną kartkę i goście grali w dziesiątkę. Jednak już po chwili podwyższyli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego sprzed pola karnego stoper Gromu Szymon Bryll niefortunnie interweniował i trafił do własnej bramki. Po tej akcji sędzia odgwizdał zakończenie pierwszej połowy.

Po przerwie Grom od początku próbował odrobić straty jednak gra nie przynosiła efektów. Z to goście byli w tym dniu zabójczo skuteczni. W 57 minucie fatalnie zachowali się obrońcy Gromu , którzy w łatwy sposób dali się wymanewrować dwóm rywalom i był wynik 0:3. Gromowcy nie podłamali się takim wynikiem i dążyli do odrobienia strat. w 63 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Błażeja Skałeckiego ładnym strzałem głową bramkę kontaktową zdobył Piotr Ziętek. Grom dokonał dwóch zmian składzie, oraz zmienił ustawienie taktyczne i od tego momentu miał zdecydowaną przewagę. Po kilku minutach po precyzyjnym uderzeniu najlepszego w zespole Gromu w tym dniu Krzysztofa Potarzyckiego było już tylko 2:3. Przyjezdni zaczęli grać nerwowo, a Grom atakował z ogromny impetem i mógł, a nawet powinien przechylić losy na swoją korzyść. Dwukrotnie po dobrych akcjach piłka po strzałach Arkadiusza Kowalczyka i Potarzyckiego trafiała w poprzeczkę, a nie w bramkę. W kolejnej sytuacji z linii bramkowej futbolówkę wybił obrońca. Gromowcy dobrze wytrzymali trudy spotkania w upale i walczyli do końca o korzystny wynik. Niestety świetnie dysponowany był bramkarz WKS , najlepszy gracz tego zespołu w tym dniu który kilkoma paradami uratował swój zespół od utraty kolejnych bramek. Bramki mogli zdobyć, Potarzycki, Jelak , Gładczak, Bryll, jednak albo skutecznie interweniował bramkarz, albo brakowało precyzji.  Pomimo ambitnej gry w drugiej połowie Grom nie zdołał odrobić strat i wynik już nie uległ zmianie.

Grom słabo zagrał w pierwszej połowie, chociaż miał świetne okazje na zdobycie bramek, przespana pierwsza część meczu miała duże znaczenie. Po przerwie Gromowcy  byli lepsi od rywali i mogli co najmniej zremisować spotkanie , jednak zmarnowali zbyt wiele okazji. WKS zagrał dobre spotkanie , głównie w pierwszej połowie , rywale byli bardzo skuteczni wykorzystując swoje okazje.

W ostatniej kolejce w tym sezonie Grom zagra na wyjeździe z Wichrem Mycielin w Korzeniewie. Początek spotkania w niedziele o godzinie 11.00

0:1 Miłosz Kowalski (4 min)