Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Seniorzy w swoim ostatnim pojedynku w rundzie jesiennej pokonali w Sulmierzycach tamtejszy Sulimirczyk 3:2 (1:0) . Gospodarze dwukrotnie doprowadzali do remisu, ale nasz zespół do końca walczył o zwycięstwo. Bramki zdobyli Michał Bryll 2 oraz Mateusz Jelak. Dwie asysty zaliczył junior Jakub Gożdziaszek.

Na swój ostatni pojedynek w tej rundzie Grom udał się do Sulmierzyc. Z powodu choroby nie mogli zagrać doświadczeni Arek Kowalczyk i Adam Skałecki.

Na rozgrzewce urazu dłoni doznał Bartosz Podogrodzki i w bramce wystąpił Michał Olejnik.

Grom rozpoczął dobrze spotkanie już w trzeciej minucie obejmując prowadzenie. Po akcji rozpoczętej od obrońcy Marcina Żurka i wymianie podań pomiędzy Michałem Bryllem, Błażejem Skałeckim i Łukaszem Lisem, ten ostatni prostopadłym podaniem wypatrzył Mateusza Jelaka, który plasowanym strzałem przy słupku pokonał bramkarza.

Gromowcy posiadali przewagę i już do przerwy powinni rozstrzygnąć losy spotkania. Po podaniu Żurka w podobnej sytuacji co poprzednia Jelak, tym razem nie trafił w bramkę. Dwie doskonałe sytuacje zmarnował Błażej Skałecki. Najpierw po kontrze po rzucie rożnym w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w niego, a następnie po kapitalnej akcji Krzysztofa Gładczaka przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Sulimirczyk próbował się odgryzać. Groźny był przy stałych fragmentach gry wykorzystując wysokich graczy, ale dwukrotnie ofiarnie pojedynki główkowe wygrał Michał Bryll i Piotr Ziętek. Grom stwarzał kolejne zagrożenie po akcjach z wymianą podań. Po dośrodkowaniu Piotra Krysia na bramkę uderzał Mateusz Jelak, ale świetną obroną popisał się miejscowy goalkeeper. Po kontrze w doskonałej sytuacji mógł znaleźć się stoper Gładczak, jednak złego wyboru dokonał Bryll nie dostrzegając kolegi. W końcówce gospodarze po akcji skrzydłem także mieli okazje strzelecką, lecz napastnik strzelił nad bramką. Do przerwy Grom prowadził 1-0 będąc zespołem lepszym ale nieskutecznym w ofensywie i pozwolił gospodarzom w przerwie jeszcze mieć nadzieję na korzystny rezultat.

Podobnie jak przed przerwą, po przerwie już na początku padła bramka, jednak tym razem dla gospodarzy. Wykorzystując bierną postawę trzech naszych obrońców i brak ataku na zawodnika Gładczaka, napastnik Sulmierzyc z ostrego kąta precyzyjnym strzałem o słupek pokonał Olejnika. Gromowcy przez kilka minut grali chaotycznie pozwalając miejscowym na wykonywanie kilku rzutów wolnych. Po jednym z nich dobrą interwencją przy słupku niebezpieczeństwo zażegnał Michał Olejnik. Ponowne prowadzenie mógł uzyskać Kryś po podaniu Skałeckiego, jednak jego strzał był bardzo nieprecyzyjny. W 60 minucie nastąpiła zmiana w ustawieniu zespołu oraz na boisko wprowadzony został Jakub Gożdziaszek, który miał udział przy odzyskaniu prowadzenia. Po roszadach Grom wrócił do swojego rytmu gry, wycofany Skałecki z Lisem opanowali środek pola a wprowadzony młody Gożdziaszek zaliczył asystę przy kapitalnej bramce Michała Brylla. Najlepszy strzelec Gromu precyzyjnym uderzeniem z boku pola karnego przelobował bramkarza, zdejmując „pajęczynę” z okienka bramki. Grom dążył do podwyższenia rezultatu na bramkę uderzał rozgrywający dobre spotkanie Łukasz Lis i Piotr Ziętek. Gdy wydawało się że nasz zespół powiększy przewagę niezrozumiałą decyzję podjął sędzia główny. Atakującego skrzydłem gracza gospodarzy, czystym wślizgiem powstrzymał Żurek precyzyjnie wybijając piłkę a ku ździwieniu wszystkich sędzia .. podyktował jedenastkę. Na dodatek wślizg był przed linią pola karnego. Nawet miejscowi gracze przyznawali, że karnego być nie powinno. Precyzyjnym uderzeniem z jedenastki napastnik miejscowych ponownie wyrównał stan spotkania. Nasz zespół nie podłamał się i nadal dążył do zdobycia kompletu punktów. Szarżującego sam na sam z bramkarzem Jelaka faulował obrońca, na bramkę strzelał wprowadzony Karol Kowalczyk. Po kolejnych przesunięciach na skrzydłach, Jelak z Jakubem Gożdziaszkiem przeprowadzili akcję, a drugą asystę zaliczył Gożdziaszek dośrodkowując do najlepszego w tej rundzie strzelca zespołu Michała Bryll, który wygrał walkę o pozycję z dwoma obrońcami i ponownie wyprowadził Grom na prowadzenie. Do końca mecz był pełen walki jednak Gromowcy zagrali już mądrze w formacji obronnej i nie pozwolili zagrozić bramce, a dobrze obroną kierował bramkarz Olejnik. Spokój powinni zapewnić napastnicy, lecz Michał Bryll po dośrodkowaniu Jelaka zmarnował doskonałą okazję przenosząc piłkę nad bramką. Po kolejnej kontrze Jelak lobował bramkarza i nie trafił w światło bramki. W doliczonym czasie gry akcję przeprowadził Karol Kowalczyk i został sfaulowany w polu karnym, ale z jedenastu metrów w słupek trafił Bryll. Sędzia doliczył pięć minut , jednak wynik już się nie zmienił i po emocjonującym meczu Grom zwyciężył 3:2

"Spotkanie powinniśmy rozstrzygnąć już przed przerwą jednak gracze ofensywni zmarnowali wyborne okazje, pozwalając gospodarzom cały czas mieć kontakt. Dobre dziś zmiany dawali wprowadzani gracze mając wpływ na pozytywny wynik. Na szczęście roszady i przesunięcia podczas meczu także dziś dawały efekt. Zespół należy zganić za skuteczność , ale pochwalić za ambitne dążenie do zwycięstwa i pozytywne reagowanie na stracone gole a szczególnie na 2-2. Kończymy rundę z dobrym bilansem punktowym. Gratuluje mojemu zespołowi udanej rundy” – podsumował trener Sebastian Waszkiewicz.

Był to ostatni pojedynek Gromu w tej rundzie. Odbędą się jeszcze dwie kolejki jednak nasz zespół będzie w nich pauzował. Grom obecnie zajmuje pozycję lidera z dorobkiem 22 punktów i bilansem 7 zwycięstw i po 1 remisie i porażce. W najgorszym wypadku zespół ligową jesień zakończy na drugim miejscu.

Wkrótce podsumowanie rundy, oraz zdjęcia z ostatnich spotkań.

SULIMIRCZYK SULMIERZYCE – GROM GOLINA 2-3 (0-1)

0:1Mateusz Jelak po podaniu Łukasza Lisa (3 min)